Koniec Wydawnictwa Komiksowego

Koniec Wydawnictwa Komiksowego

Koniec Wydawnictwa Komiksowego

Udostępnij

Wojciech Szot poinformował, że założone przez niego w 2013 roku Wydawnictwo Komiksowe kończy działalność. W ciągu sześciu lat oficyna urosła do rangi jednego z ważniejszych i najambitniejszych graczy na rynku komiksowym.

Pod szyldem Wydawnictwa Komiksowego do dnia dzisiejszego ukazało się ponad sto tytułów polskich i zagranicznych twórców i twórczyń. Były to zarówno znane i cenione serie frankofońskie („Wieże Bois-Maury”, „Kot Rabina”, „Comanche” czy „Rani”), ambitne arcydzieła („Stwórca”, „Maus”, „Życie”), graficzne adaptacje literatury („Ja, Nina Szubur”, „Dawni mistrzowie”), gorące debiuty („Jak schudnąć 30 kg?”, „Quiet Little Melody”), a także polskie komiksy sprzed wieku („Ogniem i mieczem, czyli przygody szalonego Grzesia”, „Warszawa w roku 2025”, „Przygody Bezrobotnego Froncka”).

„Pięć lat potrafi wiele zmienić, czas na nowe wyzwania, nowe cele i zadania” – napisał Wojciech Szot. W jednym z wpisów opublikowanych na Facebooku szef oficyny podkreśla, że na decyzję o zamknięciu działalności w mniejszym stopniu miały wpływ kwestie finansowe, a bardziej chęć zajęcia się innymi projektami. Jednocześnie zapowiedział, że w maju ukażą się ostatnie pozycje oznaczone logiem Wydawnictwa Komiksowego: komiks Michała Rzecznika i książka Adama Ruska.

[źródło: booklips.pl]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się