"4 Tendencje", Gretchen Rubin,

"4 Tendencje", Gretchen Rubin,

Konkurs z "4 Tendencjami" Gretchen Rubin

Udostępnij

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl, zespół Fundacji Laboratorium Kultury Książki Libroskop oraz wydawnictwo Studio EMKA zapraszają Państwa do wzięcia udziału w konkursie poświęconym książce autorstwa Gretchen Rubin "4 tendecje. Poznaj profile osobowości, aby żyć idziałać skuteczniej".

Nota o książce:
 

Ta książka zawiera przełomową analizę typów osobowości. Gretchen Rubin, podczas swoich wnikliwych badań nad naturą ludzką, mających odzwierciedlenie w jej pracach uświadomiła sobie, że zadając proste pytanie: „Jak reaguję na oczekiwania?”, zdobywamy prawdziwie rewelacyjną wiedzę o sobie, która może diametralnie zmienić Twoje postępowanie.

Autorka odkryła, że każdy z nas przynależy do jednej z czterech grup zwanych tendencjami: prymusów, sceptyków, obowiązkowych lub buntowników. Owe tendencje wpływają na każdy aspekt naszego zachowania, więc zrozumienie tego systemu pozwala nam podejmować trafniejsze decyzje, dotrzymywać terminów i działać skuteczniej, dzięki obniżonemu poziomowi stresu i wypalenia.

Prawie milion osób rozwiązało już internetowy test Rubin, a menedżerowie, lekarze, nauczyciele, współmałżonkowie i rodzice wykorzystują jej system, aby pomagać ludziom dokonywać istotnych zmian w ich życiu. Nie mniej ważne jest to, że ułatwia on zrozumienie samych siebie i pomaga żyć.Dzięki cennym spostrzeżeniom, przekonującym wynikom badań i trafnym, zabarwionym humorem przykładom Cztery tendencje mogą pomóc wam stać się naprawdę szczęśliwszymi, zdrowszymi, wydajniej pracującymi i bardziej twórczymi ludźmi. O sukces jest znacznie łatwiej, gdy wiadomo, dlaczego, jak i kiedy nasze działania odnoszą skutek.

Opinie o książce:

Droga do szczęścia zaczyna się od naszej osobowości. W "Czterech tendencjach" Gretchen Rubin proponuje czytelnikom sprofilowaną drogę do lepszego samopoczucia, zdrowia i bardziej udanych związków z ludźmi. Niezwykła książka napisana przez autorkę obdarzoną wyjątkowym zmysłem praktycznym.(Tom Rath (sceptyk), autor książek Are You Fully Charged? i StrenghtsFinder 2.0)

Jeśli masz poczucie, że z twoimi związkami, pracą zawodową, zdrowiem albo pewnością siebie jest niedobrze, to dzięki zrozumieniu swojej tendencji i umiejętnemu wykorzystaniu jej zalet będziesz mógł wszystko naprawić.(Melissa Hartwig (prymuska), autorka i współtwórczyni Whole30)

"Cztery tendencje" to świetnie napisana i wnikliwa książka. Gretchen Rubin wyjaśniła mi, dlaczego moje oczekiwania często kolidują z oczekiwaniami innych i nauczyła mnie lepiej wczuwać się w potrzeby i sposób myślenia moich bliźnich. A jeszcze ważniejszym jest to, że "Cztery tendencje" pomagają tworzyć bardziej konstruktywne związki z ludźmi.(Robert Sutton (buntownik), autor książki The Asshole Survival Guide)

Kilka słów o autorce:

Gretchen Rubin należy do najbardziej znanych autorów piszących o naturze ludzkiej. Po ukończeniu studiów prawniczych rozpoczęła karierę adwokacką i asystenturę u sędzi Sądu Najwyższego, Sandry Day O’Connor, by w końcu uświadomić sobie, że chce odmienić swoje życie poświęcając się pisarstwu. Jej książki, między innymi wielkie bestsellery Projekt Szczęście i Lepiej!, sprzedały się w niemal trzech milionach egzemplarzy i zostały przełożone na ponad trzydzieści języków. Rubin prowadzi również popularną, nagradzaną wielokrotnie audycję internetową Happier with Gretchen Rubin („Jak być szczęśliwszym. Gretchen Rubin zaprasza”). Jest dziś osobą podziwianą i popularną. Udzieliła wywiadu Oprah Winfrey, jadła obiad z Danielem Kahnemanem i spacerowała z Dalajlamą. Mieszka z rodziną w Nowym Jorku.

Pytania konkursowe:

 

1. Wymień grupy na jakie Gretchen Rubin podzieliła ludzi?

2. Jaki zawód wykonywała na początku swojej kariery naukowej?

3. Podaj tytuł jej największego bestsellera, łączny nakład jej sprzedanych książek i na ile języków zostały przełożone?

 

Odpowiedzi należy przesyłać mailem do 10 października  2018 na adres mailowy: gkaminski@ksiazka.net.pl lub redakcja@ksiazka.net.pl w tytule wpisując Konkurs z "4 Tendencjami" Gretchen Rubin. Prosimy także o podanie swojego imienia, nazwiska oraz adresu, na jaki ma zostać przesłana nagroda. Trzy wylosowane prawidłowe odpowiedzi zostaną nagrodzone  książką autorstwa Gretchen Rubin "4 tendecje. Poznaj profile osobowości, aby żyć idziałać skuteczniej". 

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl i Fundacja Laboratorium Kultury Książki Libroskop informują biorących udział w konkursie z bestsellerem Gretchen Rubin "4 Tendencje". Redakcyjne jury stwierdza, iż na konkurs napłynęły 38 odpowiedzi, w tym 33 prawidłowe. 
Jury wylosowało z pośród nich 3 zwycięskie osoby o następujących mailach:

1. justynas0906@gmail.com
2. lizzie@wp.pl
3. jungo001@wp.pl

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!
Nagrody książkowe, w tym wypadku  zwycięzcom prześle wydawnictwo Stuio EMKA  z Warszawy wydawca książki Gretchen Rubin "4 tendencje. Poznaj profile osobowości aby żyć i działać skuteczniej", w przekładzie Władysława Jeżewskiego.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się