"Tajemna historia świata", Nick Redfern

"Tajemna historia świata", Nick Redfern

Konkurs z książką Nicka Redferna 'Tajemna historia świata"

Udostępnij

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl, zespół Fundacji Laboratorium Kultury Książki Libroskop oraz poznański Dom Wydawniczy REBIS  zapraszają do wzięcia udziału w konkursie związanym z książką Nicka Redferna pt. "Tajemna historia świata"

Nota o książce:

Oficjalna historia ludzkości – ile z niej to prawda, a ile fikcja? Ile ważnych faktów ona zataja, ile przekłamuje? Czy mamy wierzyć w oficjalne wersje wydarzeń, nawet gdy są sprzeczne z relacjami świadków i dowodami naukowymi? A w ogóle kto tak naprawdę sprawuje dziś nad nami władzę?

Od zarania cywilizacji do XXI wieku, od teorii na temat obcych ingerujących w rozwój starożytnych kultur po „nowy ład światowy”, autor Tajemnej historii świata przedstawia to, co uchodzi za skrupulatnie skrywaną część dziejów. Przygląda się zagadkom z początków rodzaju ludzkiego, spiskom tajnych bractw i stowarzyszeń, lotom UFO, inwigilacji społeczeństw przez współczesne rządy i badaniom nad kontrolą umysłów. Docieka, ile jest prawdy w pogłoskach o tajemniczych „czarnych śmigłowcach”, bierze pod lupę ustawę Patriot Act, doniesienia o światowej akcji mikroczipowania i rewelacje Snowdena.

Nick Redfern rzetelnie – choć niekiedy z przymrużeniem oka – dokumentuje najciekawsze alternatywne wersje tajemniczych wydarzeń, które nurtują zarówno sceptyków, jak i marzycieli. Decyzję, czy mamy tu do czynienia z utajonymi pokładami rzeczywistości, czy wytworami fantazji, pozostawia do uznania czytelnika. Tak czy owak jedno jest pewne – ta książka nikogo nie znudzi!

Kilka słów o autorze:

Nick Redfern urodził się w 1964 roku w Wielkiej Brytanii. Jest dziennikarzem – pracował m.in. dla „Daily Express” i „People” – oraz autorem trzydziestu książek o teoriach spiskowych i niewyjaśnionych zagadkach. Wystąpił w ponad siedemdziesięciu programach telewizyjnych poświęconych tajemnicom historii, w tym America’s Book of Secrets w History Channel, Paranatural w Geographic Channel i Fields of Fear w Space Channel. Obecnie mieszka w Dallas.


Pytania konkursowe:

 

1. Zacytujcie według was najbardziej trafne określenie słowa "historia" zamieszczone przez Redferna we Wstępie i uzasadnijcie swój wybór?

2. Jaka jest najstarsza teoria spiskowa świata opisana w Biblii? Czy według ciebie były to "plagi egpiskie" czy Arka Przymierza"?

3. Z jaką organizacją wg. książki Redferna miał prawdopodobnie związki Walt Disney?

Odpowiedzi należy przesyłać mailem do 24 lutego  2018 na adres mailowy: gkaminski@ksiazka.net.pl lub redakcja@ksiazka.net.pl w tytule wpisując "Konkurs z książką Nicka Redferna 'Tajemna historia świata". Prosimy także o podanie swojego imienia, nazwiska oraz adresu, na jaki ma zostać przesłana nagroda. Trzy wylosowane prawidłowe odpowiedzi zostaną nagrodzone książkami Nicka Redferna pt. "Tajemna historia świata". Nagrody prześle wydawca.

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl i Fundacja Laboratorium Kultury Książki Libroskop informują biorących udział w konkursie z książką Nicka Redferna 'Tajemna historia świata" iż wpłynęły tylko wie odpowiedzi. Prawodopodobnie postawione czytelnikom pytania okazały się za trudne.
W związku z tym postanowiliśmy nagrodzić te dwie osoby. Obie odpowiedzi były prawidłowe.

Oto nagrodzeni:

1. afoch@poczta.onet.pl
2. xtatic83@gmail.com


Nagrodzonym gratulujemy!

Nagrodzonym w konkursie prześle książkę Nicka Redferna pt." Tajemna historia świata"  wydawnictwo Dom Wydawniczy REBIS z Poznania.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się