Ogólnopolska Izba Księgarń
Fundacja Nowoczesna Polska,-Konkurs #cojaczytam

Fundacja Nowoczesna Polska, -Konkurs #cojaczytam

Konkurs #cojaczytam

Udostępnij

Fundacja Nowoczesna Polska organizuje konkurs dla uczniów, którzy lubią czytać i chcą zachęcać do czytania innych. W ramach konkursu należy zaplanować i przeprowadzić kampanię promującą czytelnictwo w szkole, bibliotece lub w innym miejscu.

Aby przekonać innych, że czytanie to nie obowiązek, a świetna zabawa, można użyć różnych metod i sposobów – mogą to być podkasty, memy i inne działania w mediach społecznościowych, filmiki zamieszczane na Youtube lub opublikowane w innych serwisach, plakaty, flashmoby, przedstawienia, ulotki, konkursy. Możliwości jest bardzo wiele i ogranicza je tylko wyobraźnia uczestników.

Kampania musi być promowana w serwisach społecznościowych, a w publikowanych postach na jej temat należy używać dwóch hasztagów: #cojaczytam i #wolnelektury. W trakcie tworzenia i przeprowadzania kampanii przygotowuje się dokumentację (np. zdjęcia, opisy, linki do postów w serwisach społecznościowych, filmiki, podkasty i inne materiały), którą następnie trzeba przesłać wraz ze zgłoszeniem konkursowym.

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie jednej szkoły lub czytelnicy tej samej biblioteki publicznej w wieku do 19 lat zebrani w zespoły składające się z 3 do 5 osób. Opiekunem zespołu może być nauczyciel lub bibliotekarz.

Konkurs rozpoczyna się 15 września 2018 roku.

Zgłoszone kampanie zostaną ocenione przez jury, a twórcy najlepszych otrzymają wartościowe nagrody rzeczowe!

Szczegółowe informacje wraz z Regulaminem konkursu i harmonogramem znajdują się na stronie internetowej: https://wolnelektury.pl/formularz/cojaczytam/.

***

Kontakt:

tel. 22 465 15 35

e-mail: konkurs@nowoczesnapolska.org.pl

 

Organizator konkursu: Fundacja Nowoczesna Polska.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się