Konkurs „Czytamy rodzinne historie” – zgłoszenia do końca tygodnia

Konkurs „Czytamy rodzinne historie” – zgłoszenia do końca tygodnia

Konkurs „Czytamy rodzinne historie” – zgłoszenia do końca tygodnia

Udostępnij

Już tylko do końca tygodnia czekamy na prace konkursowe w ramach programu „Czytamy rodzinne historie”. Inicjatywa powstała z myślą o rozwoju umiejętności czytelniczych i pasji do literatury wśród uczennic i uczniów klas pierwszych szkół podstawowych.

W konkursie mogą wziąć udział grupy, które – wraz z koordynatorką lub koordynatorem – zgłosiły się do programu i zrealizowały w szkole przynajmniej cztery scenariusze zajęć wokół książki „Wnuczka antykwariusza” autorstwa znakomitego duetu Justyny Bednarek i Emilii Dziubak.

Spośród zgłoszeń zostanie wybranych 10 najciekawszych i najlepiej udokumentowanych pomysłów. Wyróżnione prace nagrodzimy zestawami książkowymi. Dzieci ze zwycięskich grup, biorące aktywny udział w programie, otrzymają natomiast gadżety literackie. Zachęcamy do udziału w konkursie!

Wszystkie informacje o konkursie znajdują się na stronie programu „CZYTAMY rodzinne historie”.

***

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania od pierwszych miesięcy życia dziecka. Od 2017 roku przekazaliśmy dzieciom i ich rodzicom już ponad 4 miliony książek. Projekt obejmuje trzy etapy – dzieci do trzeciego roku życia, przedszkolaki (w wieku 4–6 lat) oraz pierwszoklasistów (w wieku 7–9 lat). Specjalnie przygotowane Wyprawki Czytelnicze trafiają do szpitali położniczych, bibliotek publicznych z oddziałami dziecięcymi oraz szkół podstawowych w całej Polsce.

Więcej o Wyprawce Czytelniczej dla pierwszoklasistów i książce Wnuczka antykwariusza autorstwa Justyny Bednarek i Emilii Dziubak przeczytacie na naszej stronie.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” jest finansowana z budżetu państwa, ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się