Konkurs "Gwiazdkopisanie Polskiego Radia Dzieciom - ostatnie dni przesyłania zgłoszeń

Konkurs "Gwiazdkopisanie Polskiego Radia Dzieciom - ostatnie dni przesyłania zgłoszeń

Konkurs "Gwiazdkopisanie Polskiego Radia Dzieciom - ostatnie dni przesyłania zgłoszeń

Udostępnij

To już ostatnie dni przyjmowania zgłoszeń do świątecznego konkursu literacko – plastycznego „Gwiazdkopisanie”. Zwycięskie prace będzie można usłyszeć już od 20 grudnia na antenie Polskiego Radia Dzieciom.

Czytać je będą fantastyczni aktorzy – Katarzyna Łaska, Olga Bończyk, Adam Krylik oraz Leszek Filipowicz. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zgłoszenia można nadsyłać do 6 grudnia.

- Chciałbym Was serdecznie zaprosić do udziału w czwartej edycji niesamowitego konkursu literacko – plastycznego „Gwiazdkopisanie”. Jest to konkurs na opowieść świąteczną, opowieść związaną z Waszymi rodzinnymi wspomnieniami, tradycjami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie, a może z całkiem niedawnymi anegdotami, które wydarzyły się podczas świąt Bożego Narodzenia. – mówi Tomasz Samojlik, przyrodnik, pisarz i komiksiarz. – Zapraszam do wysyłania prac. Trzymam kciuki za wszystkich i już się nie mogę doczekać lektury Waszych niesamowitych opowieści – dodaje juror.

Tylko do poniedziałku 6 grudnia Polskie Radio Dzieciom przyjmuje zgłoszenia do konkursu „Gwiazdkopisanie”. Wystarczy wysłać elektroniczną wersję pracy w formie pliku przez formularz zgłoszeniowy na stronie: gwiadkopisanie.polskieradio.pl. Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu. Praca konkursowa może być napisana w dowolnej formie literackiej: poetyckiej lub prozatorskiej - opowiadanie, list, kartka z pamiętnika, wiersz lub w formie komiksu – rysunek, malarstwo, grafika komputerowa.

W jury konkursu zasiadają: Justyna Bednarek i Grzegorz Kasdepke – znani twórcy literatury dla dzieci, rysownik i autor komiksów Tomasz Samojlik oraz Martyna Chuderska – dziennikarka Polskiego Radia dzieciom, jurorka konkursów literackich.

Zwycięzcy konkursu ogłoszeni zostaną w niedzielę 19 grudnia w audycji „Kulturoteka” na antenie Polskiego Radia Dzieciom (godz. 17.00-19.00).

Na autorów najciekawszych historii czekają cenne nagrody: zestawy multimedialne, radioodbiorniki DAB+ i rodzinne gry planszowe. Zwycięskie prace konkursowe zostaną zaprezentowane na stronie internetowej konkursu w formie książki elektronicznej oraz na antenie Polskiego Radia Dzieciom, gdzie od 20 grudnia czytać je będą tacy aktorzy, jak: Katarzyna Łaska, Olga Bończyk, Adam Krylik oraz Leszek Filipowicz.

Wyślij zgłoszenie – może to Twoją historię usłyszymy na antenie Polskiego Radia Dzieciom!

Ach, jak przyjemnie jest, gdy jest Gwiazdka! Właściwie szkoda, że nie bywa ona trochę częściej.

Astrid Lindgren, „Dzieci z Bullerbyn”


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się