Konkurs im. Jana Parandowskiego na opowiadania o tematyce olimpijskiej

Konkurs im. Jana Parandowskiego na opowiadania o tematyce olimpijskiej

Konkurs im. Jana Parandowskiego na opowiadania o tematyce olimpijskiej

Udostępnij

Polski Komitet Olimpijski zdecydował o przedłużeniu terminu XXXIII Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Parandowskiego na opowiadania o tematyce olimpijskiej. Organizatorzy czekają na prace do 12 kwietnia.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VI (kategoria I konkursu) oraz VII -VIII (kategoria II konkursu) szkół podstawowych z całej Polski. Zgłaszane opowiadania powinny mieć objętość około 6 stron tekstu i korespondować z jednym z poniższych tematów:

  • własne doświadczenie sportowe,
  • fabularyzacja losów znanych sportowców,
  • idea fair play i szacunku dla innych,
  • radość z ruchu, wysiłku i zwycięstwa nad sobą,
  • tradycja sportowa w rodzinie lub w środowisku rówieśniczym.

Prace należy przesyłać w wersji elektronicznej wraz z dołączoną Kartą Zgłoszeniową. Oryginały Kart (wersje papierowe) należy przesłać pocztą/kurierem dostarczyć osobiście do PKOl do 26 kwietnia. 

Lista laureatów zostanie ogłoszona w maju 2023 roku. Nagrodzonych zostanie minimum 14 młodych pisarzy, których prace zostaną opublikowane w książce (zbiorze opowiadań). Laureaci otrzymają także nagrody rzeczowe. Dodatkowo dla Opiekunów Naukowych trzech najlepszych opowiadań z każdej kategorii przewidziane są nagrody finansowe.

Regulamin konkursu można znaleźć TUTAJ.

Ogólnopolski Konkurs im. Jana Parandowskiego odbywa się od 1989 roku, a jego patronem nieprzypadkowo jest pisarz, który zdobył brązowy medal w Olimpijskim Konkursie Sztuki i Literatury. W 2009 roku konkurs uznany został przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski za jedną z 20 najlepszych inicjatyw edukacyjnych realizowanych przez Narodowe Komitety Olimpijskie na całym świecie.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się