Książka Historyczna Roku im. Karola Modzelewskiego edycja 2021

Książka Historyczna Roku im. Karola Modzelewskiego edycja 2021

Konkurs - Książka Historyczna Roku im. Karola Modzelewskiego edycja 2021

Udostępnij

KonkursKsiążka Historyczna Roku im. Karola Modzelewskiego edycja 2021Nagroda Dyrektorów Instytutów Historycznych w Polsce.Szanowni Państwo,Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w czwartejedycji Konkursuim. Karola ModzelewskiegoKsiążka Historyczna Roku.

Ideą konkursu jest wybranie książki historycznej, bez podziału na epokiispecjalności,która w opinii środowiska historycznego zasługuje na wyróżnienie z uwagi na jej walory naukowe warsztat, metodologię, język. Do konkursu można zgłaszać książki (syntezy, monografie, edycje źródłowe), które ukazały się w Polsce w danym roku kalendarzowym (liczy się data wydania). Ogłoszenie wyników pierwszej, drugiej i trzeciej lokaty następuje na zebraniu dyrektorów i dziekanów.

Nagroda jest wyrazem dbałości środowiska o poziom naukowy publikowanych prac oraz troski o upowszechnianie najlepszych prac historycznych.

Harmonogram konkursu:

- dyrektorzy Instytutów oraz prezes Polskiego Towarzystwa Historycznego, po konsultacji w swoim środowisku, typują trzy książkiido 4 majabr.,swoje propozycje wysyłają do Dyrektora Instytutu HistorycznegoUniwersytetuWrocławskiego na adres mailowy:dyrekcja.ih@uwr.edu.pl

- do dnia 7majabr.lista nominowanych do nagrody książek wysyłana jest do każdego dyrektora Instytutu i prezesa PTH. Każdy z dyrektorów ma do dyspozycji 3, 2 i 1 pkt, które przydziela wyłącznie trzem książkom z listy

- decyzję o przydzieleniu punktów dyrektorzy odsyłają na wspomniany wyżej mail dyrekcjiIH UWr. do 21 majabr.

- wyniki z ostateczną punktacją i wskazaniem trzech książek, które uzyskały 1, 2 i 3 lokatę ogłoszone zostaną na zebraniu dyrektorów i dziekanów, a po prezentacji autorów i ich książek prezes PTH wręczy honorowe dyplomy.

Prezes Polskiego Towarzystwa Historycznego Prof. dr hab. Krzysztof Mikulski

Dyrektor Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego dr hab. Filip Wolański 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się