Ogólnopolska Izba Księgarń
Konkurs, Opowiedz o... Zdzisław Beksiński"

Konkurs, Opowiedz o... Zdzisław Beksiński"

Konkurs literacki o twórczości Zdzisława Beksińskiego

Udostępnij

Do końca marca dzieci, młodzież i dorośli mogą nadsyłać prace na konkurs literacki "Opowiedz o... Zdzisław Beksiński", zorganizowany przez Nowohuckie Centrum Kultury (NCK) w Krakowie. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe, w tym szkice Beksińskiego.

"Bardzo ważna będzie dla nas oryginalność prezentowanej treści i poprawność językowa" - powiedziała kierownik Galerii Beksińskiego w NCK, Joanna Gościej-Lewińska. Dodała, że konkurs jest odpowiedzią na "renesans Beksińskiego" - twórczość artysty cieszy się teraz coraz większym zainteresowaniem szczególnie wśród młodzieży. Prace (dowolne formy literackie) w języku polskim i angielskim można przesyłać na adres NCK (szczegóły konkursu znajdują się tutaj). Jury oceni prace w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 17 i powyżej lat 17.

W NCK od 2016 r. mieści się Galeria Zdzisława Beksińskiego. Kolekcję 250 obrazów, rysunków i fotografii przekazali do placówki marszandzi i przyjaciele artysty Anna i Piotr Dmochowscy. Piotr Dmochowski jest również inicjatorem konkursu "Opowiedz o... Zdzisław Beksiński". W Galerii na wystawie stałej prezentowanych jest 50 obrazów olejnych z okresu fantastycznego i z ostatnich lat życia artysty. 100 rysunków oraz 100 fotografii można oglądać na ekspozycjach czasowych. Miesięcznie Galerię Zdzisława Beksińskiego odwiedza do 1 tys. osób. (PAP)


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się