Ogólnopolska Izba Księgarń
Premiery Wydawnictwa Jedność - luty 2019

Premiery Wydawnictwa Jedność - luty 2019

Premiery Wydawnictwa Jedność - luty 2019

Udostępnij

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z najnowszymi tytułami z bogatej oferty kieleckiego Wydawnictwa Jedność. W bogatym katalogu każdy nawet bardzo wymagający czytelnik znajdzie coś interesującego dla siebie.

Jedność dla dzieci

 

Stworzenie świata

W tej uroczej i pięknej kartonowej książeczce znajdziemy wierszowaną, pełną ciepła i radości biblijną historię o stworzeniu świata. Wspólne czytanie ją z dziećmi będzie wspaniałą zabawą dla rodziców i maluchów, a także okazją do pierwszych rozmów o Bogu.
 

więcej...

 

Gdzie na Ziemi...
Prawie wszystko z geografii

Ta książka porwie wszystkich w niezwykłą podróż do świata map, chmur, szczytów górskich i dymiących wulkanów. W rezultacie niejedna osoba dostanie pozytywnego bzika na punkcie geografii, niektórzy wyruszą nawet na biegun północny. Młody czytelnik będzie zaskoczony, zaciekawiony, zdziwiony i rozbawiony, i po prostu… zakocha się w naszej pięknej planecie!
 

więcej...

 

Od zera do nieskończoności... Prawie wszystko z matematyki

Ta książka porwie zarówno fanów matematyki, jak i osoby mniej z nią zaprzyjaźnione w niezwykłą podróż do świata procentów, twierdzeń i reguł. W rezultacie wszyscy wprost oszaleją na punkcie ułamków, całek i liczby π. Ale nie jest to książka tylko o matematycznych zagadnieniach. Chce nam ona także pokazać, w jaki sposób matematyka wpływa na nasze codzienne życie: na muzykę, zachowania zwierząt, ekonomię i informatykę.

więcej...

 

Ręka, noga, mózg... Prawie wszystko o ciele człowieka

Ta książka łączy podstawy wiedzy o ciele człowieka, które powinien znać każdy Homo sapiens, z garścią wiadomości o niesmacznych, ale jakże ludzkich, czynnościach fizjologicznych i paskudnych chorobach. W rezultacie każdy spojrzy na swoje ciało zupełnie innymi oczami!Ale nie jest to książka tylko o anatomii i fizjologii człowieka. Chce nam ona także pokazać, jak niesamowite jest ludzkie ciało i jak wielkie są jego możliwości. Zawiera też nieco ciekawostek ze świata przyrody, w której żyjemy, i uczy zasad pierwszej pomocy przedmedycznej.

więcej...

 

365 dni w świecie wiedzy i zabawy

„Człowiek uczy się każdego dnia…” A ta niezwykła księga pomoże zdobywać wiedzę i nowe umiejętności bez wielkiego wysiłku! Zawiera mnóstwo wiadomości i ciekawostek z historii, geografii czy biologii, a także pomysły na samodzielne tworzenie ciekawych rzeczy, zagadki, rebusy i garść niby-bzdur, o których raczej nie mówi się na lekcjach w szkole… Jednym słowem – dla każdego coś ciekawego, i to codziennie!

więcej...

 

Maski księżniczek

„Maski księżniczek” to także zaproszenie do samodzielnej zabawy i beztroskich chwil w gronie przyjaciółek. W książce znajdziemy: 8 stron instrukcji, 2 strony z naklejkami, którymi łatwo i fantazyjnie ozdobimy maski, 5 stron z ozdobami do wycięcia, pokolorowania i naklejenia oraz 10 masek księżniczek

więcej...

 

Maski zwierząt

„Maski zwierząt” to pomysłowa książeczka dla dzieci.
Dzięki niej wykonają maski, które będę świetnym dopełnieniem kostiumów na przedszkolne przedstawienia czy bale przebierańców. W książce znajdziemy: 8 stron instrukcji, 2 strony z naklejkami, którymi łatwo i fantazyjnie ozdobimy maski, 5 stron z ozdobami do wycięcia, pokolorowania i naklejenia oraz 10 masek zwierząt, dzięki którym w jednej chwili dzieci przeobrażą się w krówkę, żabkę, kotka, pieska, motylka, króliczka albo… chrumkającą świnkę.

więcej...


Jedność dla domu


Kuchnia dla zabieganych.

Dania przygotowane w weekend na cały tydzień

Jak w ciągu jednego dnia weekendu przygotować 5 kolacji? To niemożliwe? Ależ skąd! To naprawdę łatwe.
Wystarczą niewielkie zmiany w organizacji pracy w kuchni i można kompletnie zrewolucjonizować gotowanie!
Książka stworzona jest z myślą o wszystkich zabieganych. Książka zawiera metody i porady dotyczące ekspresowego gotowania, a także przybliża organizację przygotowania podstawowych składników potraw, które następnie można przechowywać, podgrzewać i modyfikować w kolejne dni tygodnia.

więcej...

 

Kuchnia lekkostrawna.
Najlepsze przepisy na przekąski, dania i desery w wersji light
Szkoła gotowania krok po kroku

Książka jest swego rodzaju kursem kulinarnym. Zawiera ponad 500 zdjęć, na których krok po kroku przedstawiono najlepsze przepisy kuchni lekkostrawnej. Przepisy opatrzono też fotograficzną mapą składników. W poradniku znajdziemy podstawowe techniki przygotowania sosów, przekąsek, pierwszych i drugich dań oraz deserów. Wszystkie potrawy wykonano w wersji light. Oprócz tradycyjnych potraw w odchudzonej postaci książka zawiera również przepisy na oryginalne i kreatywne dania bogate w smaki.

więcej...

 

Wielka księga kwiatów

Ten ilustrowany, praktyczny poradnik dotyczący popularnych roślin kwitnących to prawdziwa kopalnia wiedzy.  Liczne fotografie, ilustracje i tabele posłużą jako idealne narzędzie, które ułatwi lepsze poznanie oraz pielęgnację roślin kwitnących. Książka zawiera:
* Podpowiedzi, jak wybierać i uprawiać kwiaty przez cały rok;
* 210 kart botanicznych, ułożonych alfabetycznie;
* Rozwiązania typowych problemów związanych z wegetacją roślin kwitnących;
* Słownik przydatnych terminów i tabele ułatwiające wybór odpowiedniego gatunku;
* Przykłady roślin leczniczych oraz wykorzystywanych w kuchni;
* Pomysły na atrakcyjne kompozycje kwiatowe
* Indeks omówionych roślin kwitnących.

więcej...

 

Zioła. Nowa encyklopedia. Właściwości i zastosowanie w odżywianiu, leczeniu i kosmetyce

Książka stanowi nieocenione źródło wiedzy.  Zawiera informacje o 170 roślinach popularnych w całej Europie, cenne wskazówki dotyczące sposobu i optymalnego okresu zbioru ziół oraz najlepszego wykorzystania ich właściwości leczniczych. Dodatkowo obszerna, obejmująca ponad 100 haseł część poświęcona najczęstszym dolegliwościom, a w każdej z nich przyporządkowano odpowiednie receptury na maceraty czy napary. Poza tym zamieszczono 120 przepisów kulinarnych pozwalających w pełni docenić zalety aromatycznych przypraw ziołowych. Książka zawiera także wskazówki, jak samodzielnie uprawiać zioła i jak zbierać rośliny dziko rosnące.

więcej...


Teologia

 

Weźmijcie Ducha Świętego.
Ikony Dziejów Apostolskich

Towarzysząca od wieków Kościołowi ikona jest nie tylko dziełem sztuki, ale przyjacielem, wprowadzającym w sztukę życia z Bogiem, w sztukę modlitwy i kontemplacji. Przychodzimy przed ikonę nie tyle, by na nią przez chwilę popatrzeć, przeżywając metafizyczny niepokój, ale aby wystawić się na działanie Bożej łaski. Czytając medytacje o. Mirosława Piątkowskiego, mamy okazję zatrzymać się w kontemplacji ikon nad bohaterami Dziejów Apostolskich i odkrywać działanie Ducha ukryte w ich obrazie.
więcej...

 

Święta Rito, skuteczna odrędowniczko!
Litania i modlitwy zawierzenia
(modlitewnik+ tekturka z medalikiem św. Rity)

Modlitewnik ten jest okazją, aby naśladując św. Ritę poprzez modlitwę zabiegać o zbawienie własne i innych osób. Czytelnik znajdzie w nim modlitwy zawierzenia Bożej opatrzności w sprawach trudnych i po ludzku beznadziejnych. 

więcej...

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się