Konkurs z powieścią Piotra Czarneckiego "Reder 44"

Konkurs z powieścią Piotra Czarneckiego "Reder 44"

Konkurs z powieścią Piotra Czarneckiego "Reder 44"

Udostępnij

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl oraz Dom Wydawniczy REBIS zapraszają Państwa do wzięcia udziału w lutowym konkursie związanym z powieścią historical fiction Piotra Czarneckiego pt. "Reder 44".

Wojna, w której bronią są fałsz, podstęp, seks i pieniądz

Czy śmierć Führera uchroniłaby Polskę przed „wyzwoleniem” przez Rosjan?

W lipcu 1944 roku porucznik Paweł Reder wraz z grupą komandosów w brawurowej akcji w Berghofie zabija Adolfa Hitlera. Wbrew pozorom nie rozwiązuje to jednak wszystkich problemów świata, a zwłaszcza Polski. W walącym się hitlerowskim kolosie bezwzględna walka o władzę i możliwość układania się z aliantami osiąga apogeum. Konferencja w Teheranie już się odbyła i los Polski wydaje się przypieczętowany. Aby go odmienić, należy doprowadzić do zmiany nastawienia najpotężniejszego z aliantów – Stanów Zjednoczonych. Ale nie da się tego zrobić z F.D. Rooseveltem u steru, zatem wybory prezydenckie musi wygrać jego rywal, Thomas Dewey…

Świetna, błyskotliwa powieść political fiction: polscy komandosi za liniami wroga, śmiałe akcje polskiego wywiadu, brutalni szpiedzy i misje w najdalszych zakątkach globu, tajemnicza dama w czerwieni. Oto świat, w którym sojusznik staje się wrogiem, a dotychczasowy śmiertelny wróg cennym sojusznikiem, i w którym wola przetrwania determinuje tak jednostki, jak całe narody. Wojna, w której bronią są fałsz, podstęp, seks i pieniądz.

Historia, która mogła się wydarzyć

Kilka słów o autorze:

Piotr Czarnecki urodził się w 1975 roku w Gdańsku. Utytułowany szachista i pokerzysta, w przeszłości właściciel firmy IT i studia grafiki komputerowej, a obecnie pisarz. Pasjonat militariów i historii, w szczególności II wojny światowej. Autor artykułów na portalu historycznym: II wojna światowa (www.wwii.pl) oraz stronie II wojna światowa - wybuchowa historia.

Pytania konkursowe:

1. W którym roku Winston Churchill powołał do życia specjalne formacje Commando

2. Wymień najsłynniejszą operację polskich komandosów CichoCiemnych?

3. Jak nazywano w czasie II wojny polskich CichoCiemnych?

4. Podaj nazwę osobistej ochrony  Adolfa Hitlera?

 

Odpowiedzi należy przesyłać mailem do 15 marca 2022 na adres mailowy gkaminski@ksiazka.net.pl  w tytule wpisując "Konkurs z powieścią Piotra Czarneckiego "Reder 44" . Prosimy także o podanie swojego imienia, nazwiska oraz adresu, na jaki ma zostać przesłana nagroda. Pięć wylosowanych prawidłowych  odpowiedzi zostanie nagrodzonych powieścią historical fiction Piotra Czarneckiego pt. "Reder 44".

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl informuje o zakończeniu konkursu z powieścią Piotra Czarneckiego "Reder 44". Na konkurs napłynęły 87 odpowiedzi w tym 83 prawidłowe. Jury wylosowało 3 osoby, które prawidłowo odpowiedziały na zadane pytania.

Oto szczęśliwi nagrodzeni posługujący się mailami:

1. the_matrix@wp.pl

2. d.nguyen.ngoc631@gmail.com

3. aleksa305@interia.pl


Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Nagrody książkowe prześle Państwu współorganizator konkursu Dom Wydawniczy REBIS

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się