Konkurs z "Jaworowymi ludźmi II"  Joanny Żak -Bucholc

Konkurs z "Jaworowymi ludźmi II" Joanny Żak -Bucholc

Konkurs z "Jaworowymi ludźmi II" Joanny Żak -Bucholc

Udostępnij

Redakcja Portalu Księgarskiego ww.ksiazka.net.pl oraz wrocławska Oficyna Wydawnicza ATUT zapraszają wszystkich do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym poświęconym książce Joanny Żak - Bucholc pt. Jaworowi ludzie II". Recz o czasach księżnej Agnieszki".

Kontynuacja opowieści o czasach świetności i schyłku księstwa świdnicko-jaworskiego, rozpoczętej w tomie "Jaworowi ludzie". Rzecz o czasach Bolka II świdnickiego (2018). Tym razem losy bohaterów powieści przeplatają się z historią panowania na Śląsku żony Bolka II – księżnej Agnieszki, która po śmierci męża w 1368 roku otrzymała księstwo jako oprawę wdowią.

Drugą istotną postacią powieści jest Nickel von Bolcze z zamku Cisy – niezłomny i szlachetny rycerz. W tekstach dyplomatycznych nazywano go gubernatorem lub namiestnikiem księżnej Agnieszki, która często bywała w jego zamku, gdzie sygnowano istotne dokumenty. Najnowsze badania archeologiczne prowadzone w Cisach pozwalają nawet przypuszczać, że księżna Agnieszka mieszkała tam na stałe.

Polityka nie jest jwednak głównym tematem powieści. Książkak ta to przede wszystkim opowieść o życiu mieszkańców ziem śląskich w epoce średniowiecza, pełna symboli i tajemnic, to wędrówka w czasie po rejonach takich jak: Świdnica czy Strzegom, ale również miejscach mniej popularnych, a jakże pięknych i ciekawych (Rybnica, Siedlęcin, rejon Skarżyc)

Po przeczytaniu tej powieści Wasza podróż na Dolny Śląsk zapewne będzie już inna.

Pytania konkursowe:

1. Podaj, kim się inspirowała Joanna Żak - Bucholc pisząc swoją powieść?
2. Z jakim zakonem związany jest wątek sensacyjny powieści "Jaworowi ludzie" i "Jaworowi ludzie II"?

3. Jakimi kulturami oprócz późnego średniowiecza zajmuje się naukowo autorka "Jaworowych ludzi II"?

 

Odpowiedzi należy przesyłać mailem do 6 października 2022 na adres mailowy gkaminski@ksiazka.net.pl  w tytule wpisując "Konkurs z "Jaworowymi ludźmi II" Joanny Żak -Bucholc".

Prosimy także o podanie swojego imienia, nazwiska oraz adresu, na jaki ma zostać przesłana nagroda. Dwie  wylosowane prawidłowe odpowiedzi zostaną nagrodzone powieścią "Jaworowi ludzie II" Joanny Żak - Bucholc.

 

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl informuje o zakończeniu konkursu z powieścią "Jaworowi ludzie II" Joanny Żak -Bucholc.  Na napłynęły 29 odpowiedzi w tym 26 prawidłowych. Jury wylosowało 2 osoby, które prawidłowo odpowiedziały na zadane pytania.

Oto szczęśliwi nagrodzeni posługujący się mailami:

1. kibarbara@autograf.pl

2. nowimech@gmail.com

 

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się