Konkurs świąteczny z kalendarzem  Święci Orędownicy

Konkurs świąteczny z kalendarzem Święci Orędownicy

Konkurs świąteczny z kalendarzem Święci Orędownicy

Udostępnij

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl oraz Wydawnictwo Jedność z Kielc zapraszają Państwa do wzięcia udziału w konkursie poświęconym  kalendarzowi pt."Święci Orędownicy, w chorobach, w modlitwie, w trudnych sprawach. Z receptami św. Hildegardy.

Nota o publikacji:

W tym kalendarzu ściennym w każdym tygodniu przedstawiona jest sylwetka świętego orędownika: wymienione są choroby, którym zapobiega jego wstawiennictwo, sprawy, zawody, miasta i regiony, którym patronuje. Prezentację dopełnia krótki życiorys oraz modlitwa za jego przyczyną. U dołu strony zamieszczono też recepty na zdrowie, autorstwa św. Hildegardy z Bingen. Dodatkowo w kalendarzu znajdziemy: pola do notowania, wybrane święta i wydarzenia, sposoby na zdrowe życie, ukryte w ziołach i przyprawach domowych, skrócone kalendarium na 2021 r.

Święci orędownicy, nasi patroni, wspierający nas modlitwą w troskach, cierpieniach i chorobach. W każdym tygodniu przybliżamy jedną sylwetkę świętego orędownika: wymieniamy choroby, którym zapobiega jego wstawiennictwo, sprawy, zawody, miasta i regiony, którym patronuje. Prezentację dopełnia krótki życiorys oraz modlitwa za jego przyczyną. W kalendarzu zamieściliśmy też recepty na zdrowie, autorstwa św. Hildegardy z Bingen.

Idealny prezent dla całej rodziny i znakomita pomoc dla każdej pani domu!

Tytuł: Święci Orędownicy, w chorobach, w modlitwie, w trudnych sprawach. Z receptami św. Hildegardy
Autor: Hubert Wołącewicz
Kategoria: Kalendarze
Wydawnictwo: Jedność
Miejsce i rok wydania: Kielce 2020
Wydanie: I
Objętość: 120 atron
Oprawa: miękka
Format: 11.5 x 29.0 cm
Waga: 196 g
Cena katalogowa: 9,90 zł
Cena u Wydawcy: 6,44 zł
Podoba mi się, kupuję:


Pytania konkursowe:

1. Patronką czego jest św. Genowefa otwierająca poczet Świętych i Orędowników kalendarza wydawnictwa Jedność?

2. Jak jest różnica między świętym a orędownikiem?

3. Czym oprócz zielarstwa zajmowała się św. Hildegarda?


Odpowiedzi należy przesyłać mailem do 27 grudnia 2020 na adres mailowy gkaminski@ksiazka.net.pl  w tytule wpisując " Konkurs świąteczny z kalendarzem Święci Orędownicy". Prosimy także o podanie swojego imienia, nazwiska oraz adresu, na jaki ma zostać przesłana nagroda. Trzy wylosowane prawidłowe odpowiedzi zostaną nagrodzone kalendarzem wydawnictwa Jedność pt. "Święci i Orędownicy".

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl informuje o zakończeniu konkursu świątecznego z kalendarzem "Święci Orędownicy" wydawnictwa Jedność.. Na konkurs napłynęło 56 odpowiedzi w tym 52 prawidłowe. Jury wylosowało 3 osoby, które prawidłowo odpowiedziały na zadane pytania.

Oto szczęśliwi nagrodzeni posługujący się mailami:

1. kibarbara@autograf.pl

2. nowimech@gmail.com

3. g.dymon@outlook.com


Nagrodzonym derdecznie gratulujemy!

Nagrody książkowe prześle Państwu współorganizator konkursu - Redakcja Portalu księgarskiego www.ksiazka.net.pl

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha
Barbara L.
1.Święta Genowefa to patronka: Paryża, Francji, dziewic, pasterzy, producentów świec woskowych, rybaków, rzemieślników, właścicieli składów win, żołnierzy.
2. Święty to osoba, która przebywa w Niebie z Bogiem. Orędownik jest przekazującym nasze prośby Bogu. Jest jakby naszym pośrednikiem, działa w naszej sprawie.
3. Św. Hildegarda z Bingen (1098-1179) - kim była? To benedyktyńska mniszka, reformatorka Kościoła, odnowicielka życia monastycznego; egzorcystka i kaznodziejka, autorka prac z zakresu teologii, medycyny, kosmologii, przyrodoznawstwa i ziołolecznictwa; poetka, kompozytorka, wizjonerka, prorokini... W każdej z tych dziedzin osiągnęła stopień wybitny.
Agata Struszewska
1. Św. Genowefa jest patronką Paryża, Francji, dziewic, pasterzy, producentów świec woskowych, rybaków, rzemieślników, właścicieli składów win, żołnierzy.
2. Świety to osoba, która przebywa z Bogiem w niebie, zaś oredownik to ktoś przez czyje wstawiennictwo mozemy wypraszać potrzebne łaski u Boga.
3.Św.Hildegarda, frankońska anachoretka, wizjonerka, mistyczka, kompozytorka, uzdrowicielka, reformatorka religijna, benedyktynka, uznawana przez Kościoły anglikańskie, ewangelickie, starokatolickie i rzymskokatolicki za świętą, od 2012 uznawana za doktora Kościoła rzymskokatolickiego.
KasiaK
1. Św. Genowefa jest patronką rybaków, rzemieślników, pasterzy, żołnierzy, właścicieli składów win oraz producentów świec woskowych, a także dziewic. Ponadto jest partonką Paryża i Francji.
2. Święty to człowiek, który przebywa w niebie z Bogiem. Orędownicy mogą wstawiać się za wiernymi u Boga.
3. Św. Hildegarda była mistyczką, kompozytorką, uzdrowicielką, reformatorką religijna, przeoryszą.

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się