Konkurs „Ulubiona Księgarnia Warszawy” – można zgłaszać księgarnie

Konkurs „Ulubiona Księgarnia Warszawy” – można zgłaszać księgarnie

Konkurs „Ulubiona Księgarnia Warszawy” – można zgłaszać księgarnie

Udostępnij

Rusza nowa edycja konkursu „Ulubiona Księgarnia Warszawy”. W tym roku każdy chętny będzie mógł zgłosić swoją ulubioną stołeczną księgarnię do konkursu, a następnie wziąć udział w głosowaniu. Zgłoszenia będą przyjmowane do 17 września.

Mieszkańcy Warszawy już od trzech lat wybierają swoje ulubione księgarnie niezależne w konkursie „Ulubiona Księgarnia Warszawy”. W tym roku charakter konkursu ulega zmianie. W nowej odsłonie konkurs będzie składał się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest zgłaszanie księgarń – etap, który trwa już teraz. 

Zmianą w stosunku do poprzednich edycji jest także powołanie komisji konkursowej, która wskaże nominacje w czterech kategoriach, a także przyzna nagrodę specjalną. Zwycięzcy otrzymają tytuł „Ulubiona Księgarnia Warszawy 2023” oraz nagrody pieniężne o łącznej wartości 75 tys. złotych. 

Zgłoszenia księgarń można dokonać za pomocą formularza, który jest dostępny TUTAJ.

Spośród wszystkich zgłoszeń komisja konkursowa nominuje księgarnie w czterech kategoriach (maksymalnie 7 w każdej kategorii). Wspomniane kategorie to: kluboksięgarnia, antykwariat, księgarnia ogólnoasortymentowa oraz księgarnia specjalistyczna. Jury weźmie pod uwagę ich działalność w ostatnich 12 miesiącach według następujących kryteriów: zaangażowanie pracowników i znajomość oferty książkowej, kulturotwórcza rola księgarni (promocja czytelnictwa, aktywność w mediach społecznościowych, organizacja wydarzeń), spójność z wartościami wpisanymi do polityki kulturalnej Miasta. Po ogłoszeniu nominacji rozpocznie się głosowanie mieszkańców w plebiscycie online, który potrwa od 13 października do 26 listopada.  

W ramach tegorocznej edycji nagrody w stołecznych księgarniach i antykwariatach odbędą się różnorodne wydarzenia kulturalne, m.in. spacer, gra literacka, warsztaty i spotkania autorskie. Projekty zbierał Staromiejski Dom Kultury, który przygotuje również uroczysty finał konkursu w grudniu. 

Organizatorem konkursu i fundatorem nagrody „Ulubiona Księgarnia Warszawy” jest miasto stołeczne Warszawa.

źródło: um.warszawa.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się