Konkurs z " Cudami eucharystycznymi pod lupą nauki" Franco Serafini

Konkurs z " Cudami eucharystycznymi pod lupą nauki" Franco Serafini

Konkurs z "Cudami eucharystycznymi pod lupą nauki" Franco Serafini

Udostępnij

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl oraz Wydawnictwo Jedność z Kielc zapraszają Państwa do wzięcia udziału w konkursie poświęconym publikacji Franco Serafiniego pt. "Cuda eucharystyczne pod lupą nauki" w przekładzie Krzysztofa Stopy. 

Ta fascynująca książka bierze na cel 5 cudów eucharystycznych – Lanciano (VIII w.), Buenos Aires (1992–1994–1996), Tixtla (2006), Sokółka (2008), Legnica (2013) – będących przedmiotem specjalistycznych badań dokonanych przez grono ekspertów, którzy posłużyli się najnowszymi metodami rodem z medycyny sądowej. Rezultat owego klinicznego obrazu, składającego się z różnych analiz, testów laboratoryjnych, badań histologicznych i genetycznych niewytłumaczalnych i tajemniczych tkanek, jest zadziwiający. W jego objaśnieniu pomocą służy nam znany kardiolog Franco Serafini. W kolejnych nadzwyczajnych wydarzeniach porównuje ich naukowe dossier z Płótnami Męki i odsłania przed nami jednakowy wzór, który powtarza się z szokującą regularnością. Po raz pierwszy w historii chrześcijaństwa cuda eucharystyczne mogą przemówić autorytatywnym językiem nauki.

W książce znajdziemy opis ludzkich tkanek, które w niewiarygodny sposób pozostają wciąż żywe w momencie ich pobrania: można postawić konkretną diagnozę, że chodzi o mięsień sercowy i krew w stanie agonalnym. Ku naszemu zdumieniu wszędzie będzie powracać ta sama grupa krwi AB. Przyjrzymy się też osobliwemu, nieuchwytnemu, lecz równocześnie racjonalnemu zachowaniu najbardziej poszukiwanego na świecie DNA.
Autor wnika w tajemnicę Ciała i Krwi, a prowadząc to szczególne śledztwo w obrębie dziedziny, którą sam nazywa „bioteologią czy teologią eksperymentalną i stosowaną”, nieustannie trzyma czytelnika w napięciu i zmusza, by na nowo zweryfikował relację między nauką i wiarą.

Kilka słów o autorze:


Franco Serafini (ur. 1967) lekarz kardiolog, ekspert w badaniach nad cudami eucharystycznymi od średniowiecza do czasów współczesnych. Kształcił się i mieszka z rodziną w Bolonii. Pracuje na oddziale kardiologii w szpitalu w Bentivoglio oraz w placówce opieki zdrowotnej w Bolonii. Jest lekarzem katolikiem, co jednak nie przeszkadza mu bezstronnie interpretować faktów naukowych.

Pytania konkursowe:

 

1. Który Sobór ustalił trzy sposoby obecności Chrystusa w "cudach eucharystycznych"? 
2. Wymień, co poddał Serafini analizie krytycznej?
3. Podaj
rok, w którym Serafini zainteresował się medyczno-naukową stroną cudów eucharystycznych?


Odpowiedzi należy przesyłać mailem do 30 kwietnia 2021 na adres mailowy gkaminski@ksiazka.net.pl  w tytule wpisując "Konkurs z "Cudami eucharystycznymi pod lupą nauki" Franco Serafini". Prosimy także o podanie swojego imienia, nazwiska oraz adresu, na jaki ma zostać przesłana nagroda. Trzy prawidłowe wylosowane odpowiedzi zostaną nagrodzone publikacją Franco Serafiniego pt." Cuda eucharystyczne pod lupą nauki". Wydawcą książki jest Jedność z Kielc.

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl informuje o zakończeniu konkursu z książką Franco Serafiniego "Cuda eucharystyczne pod lupą nauki". Na konkurs napłynęły 46 odpowiedzi w tym 40 prawidłowych. Jury wylosowało 3 osoby, które prawidłowo odpowiedziały na zadane pytania.

Oto szczęśliwi nagrodzeni posługujący się mailami:

1. despik@wp.pl

2.  datrel@o2.pl

3. macpach72@interia.pl


Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Nagrody książkowe prześle Państwu współorganizator konkursu wydawnictwo Jedność z Kielc


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha
Pat amy
Pokój z tobą,
Mam nadzieję, że ta wiadomość spotka kogoś o dobrym sercu,
Jestem księżniczka Aisha Kaddafi, córka zmarłego prezydenta Libii, pułkownika Muammara Kaddafiego śmierć mojego ojca była dla mnie bardzo trudna, ponieważ rząd libijski zamroził wszystkie rachunki pod moim imieniem ojca, a teraz przebywam obecnie w azylu w Omanie z surowymi ograniczeniami . żyję trudnym życiem z trójką, niesamowitymi dziećmi, to wszystko, co mi zostało,
Piszę ten List do każdego Prawdziwego Obywatela Polski, aby mi pomóc, proszę odpisz do mnie
ponieważ jest więcej do omówienia ,

Dziękuję Ci
Aisha Kaddafi.

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się