Konkurs z kryminałem Joanny Jodełki "Córka nieboszczyka"

Konkurs z kryminałem Joanny Jodełki "Córka nieboszczyka"

Konkurs z kryminałem Joanny Jodełki "Córka nieboszczyka"

Udostępnij

Redakcja Portalu Księgarskiego oraz Dom Wydawniczy REBIS zapraszają Państwa do wzięcia udziału w konkursie poświęconym powieści kryminalnej autorstwa Joanny Jodełki pt. "Córka nieboszczyka". Ksiązka zapowiada nowy cykl powieściowy.

14 lipca trafi do księgarń Córka nieboszczyka, najnowsza powieść Joanny Jodełki ubrana w niebanalne, krwiste postaci oraz okraszona świetnym poczuciem humoru.

Nota o książce:

Pierwsza część kryminalnego cyklu, którego bohaterkami są przyrodnie siostry: konserwatorka dzieł sztuki Tycjana i charakteryzatorka teatralna Angelina. Poznają się na pogrzebie ojca, bibliotekarza z Pracowni Zbiorów Masońskich. Ekscentryczna ciotka jako jedyna wątpi, że ich ojciec zmarł śmiercią naturalną. Podejrzani są wszyscy: stary antykwariusz, kolekcjoner masoników, brat naukowiec, właścicielka sklepu ezoterycznego, kuzynki bliźniaczki, młoda instagramerka, a nawet ogrodnik.

Mimo pierwotnej niechęci siostry zmuszone są jednak rozpocząć własne śledztwo. Stawką jest nie tylko dotarcie do prawdy, ale też odnalezienie cennego miniaturowego portretu. Czas nagli… ginie kolejna osoba, a w śledztwo wplątuje się nadużywający alkoholu ekspolicjant Jarota.

Opinie o książce:

Akcja wartko płynącej powieści toczy się w Poznaniu, a jej bohaterem są również – największe w Europie – zbiory masoników.

„Czarujący – a przy tym lekko zwariowany – kryminał ze sztuką w tle. To najlepszy pomysł na weekend! Bierz, czytaj i rozruszaj przeponę!” Robert Małecki

Kilka słów o autorce:

Joanna Jodełka – absolwentka historii sztuki na UAM w Poznaniu. Jej debiutancka powieść Polichromia. Zbrodnia o wielu barwach (2010) została uhonorowana Nagrodą Wielkiego Kalibru na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału we Wrocławiu. Jest autorką: Grzechotki, Kamyka, Kryminalistki, Wariatki, za którą otrzymała wyróżnienie na festiwalu „Kryminalna Piła”. Do tematu sztuki autorka powróciła w powieści fantasy Ars Dragonia i wyróżnionej na Warszawskim Festiwalu Kryminału książce 2 miliony za Grunwald. Autorka przewodnika poświęconego zabytkom województwa wielkopolskiego Na ratunek aniołom, diabłom, świętym i grzesznikom oraz napisanego z okazji stulecia UAM Rektorskiego czeku.

Pytania konkursowe:

1. Wymień tytuł książki Joanny Jodełki przeznaczonej dla młodzieży?
2. Czy siostry Raj, główne bohaterki "Córki nieboszczyka" posiadają jedną matkę?

3. Podaj, co stanowiło największą i główną pasję kolekcjonerską tytułowego nieboszczyka, ojca sióstr Raj?

4. Wymień tytuł kryminału Joanny Jodełki tłumaczony na język angielski i podaj kto był wydawcą książki?


Odpowiedzi należy przesyłać mailem do 24 lipca 2020 na adres mailowy gkaminski@ksiazka.net.pl  w tytule wpisując "Konkurs z kryminałem Joanny Jodełki "Córka nieboszczyka". Prosimy także o podanie swojego imienia, nazwiska oraz adresu, na jaki ma zostać przesłana nagroda. Trzy wylosowane prawidłowe odpowiedzi zostaną nagrodzone kryminałem Joanny jOdełki "Córka nieboszczyka". Dodatkowo Wydawnictwo Dodało do tej puli dwie koszulki rozmarów L i M z napisem "Siostry Raj". W sumie więc nagród jest pięć!

 

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl informuje o zakończeniu konkursu z Konkurs  z  kryminałem Joanny Jodełki "Córka nieboszczyka"". Na konkurs napłynęlo 83 odpowiedzi w tym 79 prawidłowych. Jury wylosowało 3 osoby, które prawidłowo odpowiedziały na zadane pytania.

Oto szczęśliwi nagrodzeni posługujący się mailami:

1. przeman111@o2.pl
2. datrel@o2.pl
3. konik.katarzyna@wp.pl


Nagrodzonym gratulujemy!

Nagrody książkowe prześle Państwu współorganizator konkursu Portal Księgarski www.ksiazka.net.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się