Konkurs z książką "26 maratonów. Moje życie w biegu"  Meb Keflezighi

Konkurs z książką "26 maratonów. Moje życie w biegu" Meb Keflezighi

Konkurs z książką "26 maratonów. Moje życie w biegu" Meb Keflezighi

Udostępnij

Redakcja Portalu Księgarskiego oraz Wydawnictwo Studio EMKA zapraszają Państwa do wzięcia udziału w konkursie poświęconym książce autorstwa Meb Keflezighi i Scotta Douglasa pt."26 maratonów. Moje życie w biegu".

Opinie o książce:

"26 maratonów" to książka, która prezentuje z bliska wzloty i upadki towarzyszące zawodnikom startującym w maratonach i uczy nas, jak zachowywać się w obliczu takich wydarzeń. Meb pokazuje, że mierzenie się z doświadczeniami napotykanymi na trasach maratonów pomaga nam lepiej radzić sobie w życiu. - Eliud Kipchoge, rekordzista świata na dystansie maratońskim i złoty medalista igrzysk olimpijskich z 2016 r.

Dzieło Meba, "26 maratonów", przypomina skrzynię pełną skarbów, przy czym klejnotami są tutaj inspirujące opowieści, dzięki którym mamy okazję przyjrzeć się z bliska radościom oraz niepowodzeniom, które towarzyszą ludziom uprawiającym wyczynowo bieganie. Zawarte w tym tekście sugestie dotyczące treningu, radzenia sobie z kontuzjami i pokonywania trudności przydadzą się każdemu. To niezwykle wartościowy tekst! - Shalane Flanagan, zwyciężczyni Maratonu Nowojorskiego rozegranego w 2017 r.

Ta książka jest podarunkiem od Meba. Wprost nie mogłam się od niej oderwać. Pod wpływem lektury pojawiały się kolejne wspomnienia, a niezwykle żywe opisy sprawiały, że pokonywałam te wszystkie dystanse razem z nim. Nieważne, czy po tę książkę sięgnie początkujący biegacz czy doświadczony zawodnik – to dzieło zainspiruje go do „biegu po zwycięstwo”, zarówno w trakcie rywalizacji z innymi biegaczami, jak i we wszystkich innych sytuacjach życiowych.- Mary Wittenberg, b. dyrektor generalna New York Road Runners, dyrektor generalna Virgin Sport

Obserwowałem, jak Meb buduje niesamowitą karierę w biegach długodystansowych, startując w kolejnych maratonach. Ta książka to niezwykły opis każdego wyścigu z jego udziałem, a także prezentacja wynikających z tej rywalizacji wartościowych wniosków dotyczących tak biegania, jak i drogi życiowej każdego z nas.- John Legere, dyrektor generalny T-Mobile

***

Czterokrotny olimpijczyk dzieli się doświadczeniami, które zdobył i przeżył w trakcie swojej niebywałej kariery maratończyka.

Meb (Mebrahtom) Keflezighi, biegacz amerykański pochodzący z Erytrei, po odniesieniu wielu sukcesów w dystansie na 10 000 m postanowił spróbować swych sił w maratonach. I poszło mu dobrze – zdobył m.in. srebrny medal olimpijski w Atenach, wygrał prestiżowe biegi w Nowym Jorku i Bostonie.

Relacja o przygotowaniach oraz towarzyszących im rozważaniach o strategii kariery sportowej służy jako pretekst do formułowania ogólniejszych myśli o karierze maratończyka.

Ostatni bieg maratoński w karierze Meba był zarazem jego 26. startem na tym dystansie; każdy z tych wyścigów dostarczył mu wielu niezapomnianych wyzwań, wrażeń oraz przeżyć i stał się prawdziwą lekcją życia oraz tematem fascynującej opowieści.

Bo w tej książce bieganie staje się metaforą życia, które też wymaga wytrwałości, konsekwencji oraz taktyki na co dzień.

Lektura "26 maratonów" daje wgląd w poważne przemyślenia Meba na temat rodziny, tożsamości i wiary, pozwala także poznać i przyswoić sobie cenne wskazówki dotyczące treningów oraz żywienia. Biegacze na wszystkich poziomach zaawansowania mogą zaczerpnąć z jego doświadczeń coś dla siebie. Ta książka – stanowiąca zarówno źródło inspiracji, jak i zbiór praktycznych porad – daje możliwość przyjrzenia się z bliska przeżyciom i dokonaniom jednego z najwybitniejszych żyjących biegaczy.

O autorach:

Meb (Mebrahtom) Keflezighi urodził się w Erytrei, lecz w 1987 roku przeniósł się z rodziną do Stanów Zjednoczonych, uciekając przed wojną między jego rodzinnym krajem a Etiopią. W 1998 roku przyjął obywatelstwo amerykańskie; w tym samym roku został też wyczynowym biegaczem, a w kolejnym roku ukończył studia na UCLA. Jest założycielem MEB Foundation – instytucji finansującej programy związane z promowaniem wśród dzieci aktywności fizycznej i innych pozytywnych wyborów dotyczących stylu życia.
Meb zakończył zawodową karierę w 2017 roku. Pozostaje niezwykle aktywnym członkiem społeczności związanej z bieganiem; występuje też jako prelegent i ambasador marki Skechers. Mieszka w San Diego w stanie Kalifornia z żoną Yordanos i trzema córkami – Sarą, Fiyori i Yohaną.

Scott Douglas jest współpracownikiem czasopisma „Runner’s World”. Jest też autorem lub współautorem kilku książek na temat biegania, w tym Meb for Mortals, Running Is My Therapy i Advanced Marathoning. Scott mieszka w South Portland w stanie Maine.

Pytania konkursowe:

1. Podaj chociaż dwa maratony jakie wygrał Meb Keflezighi?
2. Jak nazywa się fundacja którą założył Keflezighi i jakie są jej cele?

3. Który maraton kończył Jego zawodową karierę biegacza, podaj również datę?


Odpowiedzi należy przesyłać mailem do 14 lipca 2020 na adres mailowy gkaminski@ksiazka.net.pl  w tytule wpisując Konkurs z książką "26 maratonów. Moje życie w biegu"  Meb Keflezighi.  Prosimy także o podanie swojego imienia, nazwiska oraz adresu, na jaki ma zostać przesłana nagroda. Trzy wylosowane prawidłowe odpowiedzi zostaną nagrodzone publikacją autorstwa Meb Keflezighiego i Scotta Douglasa, w przekładzie Krzysztofa Krzyżanowskiego pt." 26 maratonów, Moje życie w biegu.

 

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl informuje o zakończeniu Konkursu z książką "26 maratonów. Moje życie w biegu" Meb Keflezighi. Na konkurs napłynęlo 68 odpowiedzi w tym 63 prawidłowe. Jury wylosowało 3 osoby, które prawidłowo odpowiedziały na zadane pytania.

Oto szczęśliwi nagrodzeni posługujący się mailami:

1.datrel@o2.pl
2. kpod@wp.pl
3. eternalirony@o2.pl


Nagrodzonym gratulujemy!

Nagrody książkowe prześle Państwu współorganizator konkursu wydawnictwo STUDIO EMKA


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się