Konkurs z Sekretnym życiem zwierząt Anrzeja G. Kruszewicza

Konkurs z Sekretnym życiem zwierząt Anrzeja G. Kruszewicza

Konkurs z "Sekretnym życiem zwierząt" Anrzeja G. Kruszewicza

Udostępnij

Redakcja Portalu Księgarskiego oraz Dom Wydawniczy REBIS zapraszają Państwa do wzięcia udziału w konkursie poświęconym książce Andrzeja G. Kruszewicza pt. "Sekretne życie zwierząt".

Poznaj najciekawsze tajemnice zwierzęcego świata

W życiu codziennym bardzo często posługujemy się epitetami odwołującymi się do nazw zwierząt. Czasem używamy ich niestety w kontekście obraźliwym. Osłem lub baranem nazywamy kogoś upartego. Określenia małpa, suka czy hiena też nie zaliczają się do komplementów. Skojarzenia zwierzęce pojawiają się jednak także w znaczeniu pieszczotliwym. Mamy więc wśród bliskich kotki, pieski, misie, żabki i myszki. Czy takie porównania są zgodne z charakterem zwierząt? Na ile zwyczaje panujące wśród zwierząt możemy odnosić do naszego życia, a zwłaszcza do relacji w rodzinie?

Andrzej Kruszewicz, dyrektor warszawskiego ogrodu zoologicznego, jest nie tylko miłośnikiem oraz znawcą zwierząt i ich zwyczajów, lecz także uważnym obserwatorem swoich podopiecznych. Sekretne życie zwierząt to zbiór niezwykle interesujących historii zaczerpniętych ze świata zwierząt. Przeczytamy w nim o zwierzęcych macho, silnych samicach oraz idealnych partnerach, ale także o uwodzeniu, dozgonnej wierności, haremach, miłości macierzyńskiej, ustanawianiu hierarchii w stadzie, a nawet o tym, czy zwierzakom zdarzają się skoki w bok.

Kilka słów o autorze:

Andrzej Kruszewicz – z wykształcenia lekarz weterynarii, z zamiłowania ornitolog, podróżnik, założyciel i szef Azylu dla Ptaków w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie, którego dyrektorem został w 2009 roku. Autor i tłumacz wielu publikacji z zakresu ornitologii i życia zwierząt. Nominowany do tytułu „Mistrz Mowy Polskiej” w roku 2016. Prowadzi audycję w Radiu dla Ciebie. Jest też narratorem filmowego cyklu Prywatne życie zwierząt w Telewizji Polskiej.
 
Pytania konkursowe:

1. Jaki zawód wykonuje Andrzej G. Kruszewicz i czego jest szefem?
2. Które zwierzę nazywamy kolokwialnie gruboskórnym?

3. Któremu zwierzęciu krótkowzroczność może uratować życe?


Odpowiedzi należy przesyłać mailem do 10 lipca 2020 na adres mailowy gkaminski@ksiazka.net.pl  w tytule wpisując Konkurs z "Sekretnym życiem zwierząt" Anrzeja G. Kruszewicza Prosimy także o podanie swojego imienia, nazwiska oraz adresu, na jaki ma zostać przesłana nagroda. Trzy wylosowane prawidłowe odpowiedzi zostaną nagrodzone publikacją Andrzeja G. Keruszewicza Sekretne życie zwierząt".

 

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl informuje o zakończeniu Konkursu z "Sekretnym życiem zwierząt" Anrzeja G. Kruszewicza . Na konkurs napłynęlo 89 odpowiedzi w tym 84 prawidłowe. Jury wylosowało 3 osoby, które prawidłowo odpowiedziały na zadane pytania.

Oto szczęśliwi nagrodzeni posługujący się mailami:

1. mirdra64@op.pl
2. basiac76@o2.pl
3. karolina42@autograf.pl


Nagrodzonym gratulujemy!

Nagrody książkowe prześle Państwu współorganizator konkursu Portal Kswięgarski www.ksiazka.net.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się