Alienista, Caleb Carr

Alienista, Caleb Carr

Konkurs z książką Caleba Carra " Alienista"

Udostępnij

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl, Fundacja Laboratorium Kultury Książki Libroskop oraz Dom Wydawniczy REBIS zapraszają Państwa do udziału w konkursie czytelniczym związanym z powieścią Caleba Carra Alienista".

Już 17 kwietnia w księgarniach pojawi się Alienista Caleba Carra w nowej szacie graficznej!

Serial, The Alienist, na podstawie powieści można będzie oglądać na platformie Netflix od 19 kwietnia. W rolach głównych: Daniel Brühl, Luke Evans i Dakota Fanning!

To napisana w duchu klasycznych kryminałów emocjonująca powieść, doskonale oddająca klimat Nowego Jorku pod koniec XIX wieku. Tytułowy alienista, Laszlo Kreizler robi wszystko, by stworzyć profil psychologiczny mordercy i tym samym rozwikłać sprawę serii makabrycznych zabójstw chłopców-prostytutek. Zaczyna działać w nowatorski dla kryminalistyki sposób…

Nowoczesny kryminał w historycznych dekoracjach. Zawojował czytelników na całym świecie! Na Netflixie serial nakręcony dla TNT na jego podstawie. 

W rolach głównych: Daniel Brühl, Luke Evans i Dakota Fanning!


Światowy bestseller

Nowy Jork, 1896 rok. Miastem wstrząsają makabryczne zabójstwa chłopców-prostytutek. Skorumpowani policjanci prowadzą oficjalne śledztwo, ale niezależnie od nich działa tajna grupa powołana przez Theodore'a Roosevelta, późniejszego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Najważniejszy w tej grupie jest tytułowy alienista -  Laszlo Kreizler, który wykorzystuje całą swą wiedzę, by stworzyć profil psychologiczny mordercy i w ten sposób wpaść na jego trop. Wraz z dziennikarzem Johnem Schuylerem Moore’em i Sarą Howard, pierwszą kobietą zatrudnioną przez nowojorską policję, działa w nowatorski dla kryminalistyki sposób, by złapać zabójcę, nim znów dokona zbrodni. 

Alienista
 – napisany zarówno w duchu klasycznych kryminałów, jak Milczenie owiec – znakomicie łączy elementy powieści historycznej, psychologicznej i thrillera, dając przy tym niesamowity obraz Nowego Jorku w epoce wielkich przemian.

Caleb Carr oprócz bestsellerowego Alienisty napisał również Anioła ciemności i Miasteczko Surrender– obie powieści nawiązują do wątków podjętych w Alieniście.

Caleb Carr to amerykański historyk wojskowości i pisarz, który zdobył rozgłos powieściami osadzonymi w realiach epoki wiktoriańskiej. Pisze również sztuki teatralne oraz scenariusze. Mieszka i pracuje jako dziennikarz w Nowym Jorku.


Oto pytania konkursowe:


1. Jak nazywa się dział kryminalistyki odpowiadający za stworzenie profilu psychologicznego przestępcy?

2. Podaj inną nazwę historyczną XIX wiecznej epoki wielkich przemian?

3.  Ile odcinków liczy sobie I sezon edycji serialu "Alienista" wg. książki Caleba Carra?

Odpowiedzi należy przesyłać mailem do 10 maja 2018 na adres mailowy: gkaminski@ksiazka.net.pl lub redakcja@ksiazka.net.pl w tytule wpisując Konkurs z książką Caleba Carra
"Alienista" Prosimy także o podanie swojego imienia, nazwiska oraz adresu, na jaki ma zostać przesłana nagroda. Cztery wylosowane prawidłowe odpowiedzi zostaną nagrodzone książką autorstwa Caleba Carra "Alienista".


Redakcja Portalu księgarskiego i Fundacji Libroskop wita wszystkich biorących udział w konkursie z książką kryminałem Caleba Carra " Alienista" opublikowaną przez Dom Wydawniczy REBIS i tym samym ogłasza jego wyniki. Redakcyjne  jury stwierdza, iż na konkurs napłynęło  178 odpowiedzi, w tym  171 prawidłowych.
Jury wylosowało z pośród nich 4  zwycięskie osoby, o następujących mailach:

1. -----------------------
2. kosinka18@gmail.com
3. rufinkapoczta@op.pl
4.bernacki_piotr@wp.pl

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!
Nagrody książkowe, w tym wypadku powieść kryminalną Caleba Carra pt. "Alenista" wyśle Państwu Redakcja Portalu Księgarskiego

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha
Ola
ponadto udostępniony został publicznie adres e-mail?
Ola
właśnie zauważyłam, ze wygrałam konkurs.. a nie dosrałam żadnego powiadomienia? ani nagrody?
xyz
wyjebane po całości
mkmkmkmmk
KIEDY WYNIKI?
MONIKA
Jak widać zero odzewu wobec czekających na wyniki....
Doro
kiedy wyniki?
kolo
Kiedy wyniki konkursu?
Krzysiek
Witam.
Poniżej przedstawiam odpowiedzi:
1. Profilowanie
2. Belle Epoque
3. 10 odcinków

Krzysztof Pater
ul. Jana pawła II 58
38-500 Sanok

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się