Konkurs z książką Cala Newporta "Moja praca, moja pasja"

Konkurs z książką Cala Newporta "Moja praca, moja pasja"

Konkurs z książką Cala Newporta "Moja praca, moja pasja"

Udostępnij

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl oraz Wydawnictwo Studio EMKA z Warszawy  zapraszają Państwa do wzięcia udziału w konkursie poświęconym publikacji Cala Newporta "Moja praca, moja pasja, w przekładzie Władysława Jeżewskiego.

"Kieruj się swoją pasją” to zła wskazówka przy wyborze pracy. Dowiedz się, jak zamiast tego powinieneś postępować…W swojej nowatorskiej książce Cal Newport wykazuje niesłuszność popularnej maksymy „kieruj się swoją pasją”. Maksyma ta jest błędna, bo mało kto ma wcześniej jakąś pasję, a jeśli nawet, to rzadko przyczynia się ona do tego, że kochamy swoją pracę. Co gorsza, maksyma ta jest niebezpieczna, gdyż często powoduje niepokój, niezadowolenie i ustawiczne zmienianie pracy.


Udowodniwszy, że nie powinniśmy iść za swoją pasją, Newport pokazuje na przykładach, jak to się dzieje, że ludzie zaczynają kochać swoją pracę. Rozmawia z właścicielami ekologicznego gospodarstwa, inwestorami wysokiego ryzyka, scenarzystami, niezależnymi programistami i ludźmi innych zawodów, którym praca sprawia wielką satysfakcję. Odkrywa stosowane przez nich strategie i wskazuje pułapki, które udało im się ominąć, aby osiągnąć swoją godną pozazdroszczenia pozycję zawodową.


Okazuje się, że dostosowywanie zajęcia do istniejącej wcześniej pasji nie ma żadnego sensu. Pasja przychodzi z czasem, dopiero wtedy, gdy włożymy ciężką pracę w to, by osiągnąć biegłość w jakiejś dziedzinie – nie wcześniej. Innymi słowy, w życiu zawodowym ważne jest nie tyle to,  c o  robimy, ile to,  j a k  to robimy.

Książka Cala Newporta, nosząca tytuł zapożyczony od komika Steve’a Martina, który radził początkującym wykonawcom: „Bądźcie tak dobrzy, żeby wszyscy to widzieli”, jest lekturą obowiązkową dla każdego, kto zastanawia się nad wyborem drogi zawodowej albo jest niezadowolony z obecnej pracy i chce inaczej pokierować swoim życiem. Newport doradza, jak sprawić, aby mieć pracę, którą się kocha. Książka Newporta zmieni nasze poglądy na karierę zawodową, szczęście i udane życie.

Opinie o książce:

 

Przestań łamać sobie głowę nad tym, co chciałbyś robić w życiu (i co ci się należy od świata) – zacznij tworzyć rzeczy wartościowe i podaruj je światu. Cal właśnie pokazał, jak to się robi.- Seth Godin, autor Linchpin


Przedsiębiorczy profesjonaliści zdobywają przewagę nad konkurencją, rozwijając cenne umiejętności. Z tej książki dowiecie się, jak inwestować w siebie, żeby wyróżnić się spośród tłumu. I są to wskazówki oparte na badaniach naukowych i doświadczeniu, a nie puste frazesy. Cenny poradnik dla każdego, kto zaczyna karierę zawodową. -  Reid Hoffman, współzałożyciel i prezes LinkedIn oraz współautor bestsellera The Start-Up of You: Adapt to the Future, Invest in Yourself, and Transform Your Career


Po przeczytaniu tej książki zmieniłem dewizę życiową – ze „znajdź swoją pasję, abyś mógł być przydatny” na „bądź przydatny, abyś mógł znaleźć swoją pasję”. To wielka zmiana, ale takie postawienie sprawy jest bardziej uczciwe i dlatego każdemu ze swych dorosłych dzieci podaruję egzemplarz tego niekonwencjonalnego poradnika - Kevin Kelly, redaktor pisma „Wired”

Kilka słów o autorze:

Cal Newport jest profesorem na wydziale informatyki Georgetown University. Dotychczas opublikował siedem książek. Pisze dla „New York Timesa” i magazynów „New Yorker” oraz „WIRED”. Prowadzi popularny blog Study Hacks i jest gospodarzem podcastu Deep Questions (Głębokie pytania), dostępnego przez stronę internetową calnewport.com. Moja praca, moja pasja to jego czwarta książka.


Pytania konkursowe:

 

1. Podaj dewizę Cala Newporta, którą uważa za myśl przewodnią w życiu zawodowym? Podpowiedź znajdziecie na skrzydełku okładki
2. Przypomnij myśl komika Steve'a Martina, którą zapożyczył Newport do swojej książki?
3. Opisz krótko swoją ideę "dobrej pracy jako pasji"? 


Odpowiedzi należy przesyłać mailem do 16 lipca 2021 na adres mailowy gkaminski@ksiazka.net.pl  w tytule wpisując "Konkurs z książką Cala Newporta "Moja praca, moja pasja" Prosimy także o podanie swojego imienia, nazwiska oraz adresu, na jaki ma zostać przesłana nagroda. Trzy prawidłowe wylosowane odpowiedzi zostaną nagrodzone publikacją Newporta "Moja praca, moja pasja".Wydawcą książki jest  Studio EMKA z Warszawy.

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl informuje o zakończeniu konkursu z książką Cala Newporta "Moja praca, moja pasja" ". Na konkurs napłynęły 38 odpowiedzi w tym 35 prawidłowych. Jury wylosowało 3 osoby, które prawidłowo odpowiedziały na zadane pytania.

Oto szczęśliwi nagrodzeni posługujący się mailami:

1. 324marta342@wp.pl

2. e.spaeth@o2.pl

3. katarzynamer@wp.plNagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Nagrody książkowe prześle Państwu współorganizator konkursu Wydawnictwo Studio EMKA


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się