Zguba Michałka, Julia Hartwig

Zguba Michałka, Julia Hartwig

Konkurs z książką Juli Hartwig "Zguba Michałka"

Udostępnij

Zapraszamy naszych małych i dużych czytelników do wzięcia udziału w konkursie związanym z książką wybitnej poetki, eseistki i tłumaczki Julii Hartwig zatytułowanej "Zguba Michałka".

Mały Czytelniku
zapraszamy w podróż w świat wyobraźni...

Drodzy Rodzice
czytając książkę,dziecko przeżywa losy bohaterów, a przy okazji uczy się oceniać postępowanie przedstawionych postaci, odróżniać to,co jest dobre od tego,co złe.Czytając wspólnie wpływacie na harmonijny rozwój waszego dziecka.

Julia Hartwig - wybitna poetka,eseistka i tłumaczka literatury pięknej.Zadebiutowała tomem poezji pt.Pożegnania w 1956 roku.A potem były Wolne ręce (1969),Dwoistość (1971),Czuwanie (1978),Chwila postoju (1980),Obcowanie (1987) oraz dwa wybory wierszy (1981 i 1982). Jest autorką monografii Apollinaire (1962) i Gerard de Nerval (1972) oraz Dziennika amerykańskiego (1980).
Julia Hartwig ma w swym dorobku literackim znakomite przekłady poetów francuskich,m.in.G.Apollinaire'a,B.Cendrarsa,M.Jacoba.Wraz z mężem,Arturem Międzyrzeckim,poetą i cenionym tłumaczem,opracowała Antologię poezji amerykańskiej (1992). Wspólnie napisali również,w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku,kilka książek dla dzieci,m.in.Pierwsze przygody Poziomki i Pan Nobo.dalsze przygody Poziomki.

Gabriela Cichowska -ilustratorka,absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im.Jana Matejki w Krakowie.Od 2011 jest pedagogiem na Akademii Sztuk Pięknych im.Władysława Strzemińskiego w Łodzi.Laureatka ważnych nagród i wyróżnień krajowych oraz zagranicznych,m.in. - I nagrody Opera Prima za debiut na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii za ilustracje do książki Fantje (2009) i nagrody Gustava Heinemanna za Ostatnie przedstawienie panny Esterki (2014).

Fragment recenzji:
 
Zguba Michałka:

Ciekawa jestem, czy ktoś z Was pamięta opowieść o Michałku poszukującym dobrego humoru? Mam pewność, że ilustracje, które wyszły spod ręki Gabrieli Cichowskiej są naprawdę piękne i robią na matce ogromne wrażenie. Sami zresztą zobaczcie na zdjęciach. Michałek jest dzisiaj jakiś naburmuszony. Mama, zmęczona zachowaniem synka, zostawia go w pokoju prosząc, by przyszedł do niej jak poprawi mu się humor. Ale humor jakoś nie wraca. Nagle na guziku Michałka przysiada biedronka i proponuje, że pomoże mu odnaleźć dobry nastrój. Wychodzą więc przez okno do pięknego ogrodu, gdzie chłopiec w magiczny sposób zostaje zmniejszony do rozmiarów swojego owadziego kompana podróży. Gdzie szuka się dobrego humoru i czym właściwie ten humor jest? Na swojej drodze Michałek spotka mrówkę, królika, sowę, a nawet zajrzą do gniazdka sroczki. Nie od dziś przecież wiadomo, że sroczki to urocze „złodziejki”. Może więc sroczka przywłaszczyła sobie dobry humor Michałka? Jak się zakończy ta historia? Przeczytajcie sami.
 

Oto pytania konkursowe:

1.  Wymień dwa tytuły książek dla dzieci, które napisała Julia Hartwig?

2. Podaj rok pierwszego wydania książki Hartwig i nazwisko ilustratorki?

3. Co zgubił  tytułowy Michałek? 

Odpowiedzi należy przesyłać mailem do 31 maja 2017 na adres
gkaminski@ksiazka.net.pl lub redakcja@ksiazka.net.pl tytule wpisując Konkurs z książką Juli Hartwig "Zguba Michałka"

Prosimy także o podanie swojego imienia, nazwiska oraz adresu, na jaki ma zostać przesłana nagroda. Trzy wylosowane prawidłowe odpowiedzi zostaną nagrodzone  egzemplarzami książki autorstwa Julii Hartwig pt. Zguba Michałka"


Witam wszystkich biorących udział w konkursie z książką Julii Hartwig "Zguba Michałka. Redakcyjne jury stwierdza, że na konkurs napłynęło ok. 60 odpowiedzi, w tym 54 prawidłowe.
Jury wylosowało z pośród nich 3  zwycięskie osoby, o następujących mailach:

1. be2e7abd@interia.pl
2. agatarzeszutko@wp.pl
3. kamila@glodek@gmail.com

Wszystkim nagrodzonym gratuluejmy!
Nagrody prześle Państwu wydawnictwo Studio Emka


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się