Konkurs  z książką "Podróż mistyczna. Po polach uważności yogi Vasishthy"

Konkurs z książką "Podróż mistyczna. Po polach uważności yogi Vasishthy"

Konkurs z książką "Podróż mistyczna. Po polach uważności yogi Vasishthy"

Udostępnij

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl oraz Oficyna Wydawnicza ATUT  zapraszają wszystkich do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym poświęconym książce Kazimierza Perechudy ""Podróż mistyczna. Po polach uważności yogi Vasishthy".

Nota o książce:
 
Yoga Vasishtha należy do grona ksiąg ponadczasowych, zarówno w warstwie ontologicznej, epistemologicznej, jak również praktycznej. Proponuje ona czytelnikowi wędrówkę po meandrach przejawionej i nieprzejawionej egzystencji.

Treści zawarte w niniejszej książce umożliwiają wydobycie się z apokalipsy nieistotnych spraw, zdarzeń i zjawisk, które w codziennym życiu jednostek przesłaniają prawdę, piękno i błogość istnienia. Jest ona szczególnie przydatna we współczesnym, postmodernistycznym społeczeństwie, w którym dominujący konsumpcjonizm niweczy możliwość filozoficzno-psychologicznego oglądu jednostki, jej środowiska, jak również odsuwa na boczny tor problem sensu istnienia.
Doskonałość jednostki jest jednocześnie doskonałością absolutu; są one nierozerwalne. W książce pokazano bezwysiłkowe sposoby zmiany postaw, zachowań, działań i decyzji. Każda kolejna strona niniejszej publikacji odkrywa Twoją wielkość, wszechwiedzę, nieprzerwane poczucie szczęścia i doskonałości, którą byłeś, jesteś i będziesz.
 

Autor proponuje mistyczną wędrówkę, sięganie nieba absolutu poprzez wiwisekcję zdarzeń codziennych i błyskawiczną zmianę optyki zawężonego postrzegania rzeczywistości w kierunku metafizycznego oglądu ostateczności. Podstawą sukcesu jest zrozumienie. W dobie daleko posuniętej specjalizacji i rozdrobnieniu poszczególnych dyscyplin naukowych, żyjemy, „produkujemy” i konsumujemy niejako z dnia na dzień zatracając perspektywę całościowego oglądu egzystencji człowieka. Autor proponuje poprzez filtr Yogi Vasishthy mistyczną wędrówkę od profanum - codziennych zdarzeń, spraw i zjawisk dominujących wśród  jednostek społeczeństwa postmodernistycznego, do sacrum – prawdy, piękna i szczęścia, które immanentnie zakodowane są w każdym człowieku. Są to owe pola uważności, przykryte chmurą niewiedzy i konsumpcjonizmu, których odkrycie proponuje autor poprzez refleksję, zastanowienie się i inne środki wewnętrznej introspekcji.

Jest to podróż bezwysiłkowa, co oznacza, że ścieżki natychmiastowego zrozumienia - doskonałości same układają Ci się do stóp. Nic nie musisz czynić – wystarczy zrozumienie odwiecznej jedności ciebie i wszechświata, bytu jednostkowego i ponadczasowego.

Pytania konkursowe:

1. Komu przypisywany jest oryginalny tekst Yoga Vasistha i ile zawiera wersetów?

2. Rozszyfruj co znaczy sanksrycki pseudonim Sat-Ćit-Ananda Kazimierza Perechudy

3. Wymień podstawowe techniki rozwoju duchowego?


Odpowiedzi należy przesyłać mailem do 28 lutego 2021 na adres mailowy gkaminski@ksiazka.net.pl  w tytule wpisując "Konkurs  z książką "Podróż mistyczna. Po polach uważności yogi Vasishthy". Prosimy także o podanie swojego imienia, nazwiska oraz adresu, na jaki ma zostać przesłana nagroda. Trzy wylosowane prawidłowe odpowiedzi zostaną nagrodzone publikacją Kazimieraz Perechudy "Podróż mistyczna. Po polach uważności yogi Vasishthy".

 

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl informuje o zakończeniu konkursu  z książką "Podróż mistyczna. Po polach uważności yogi Vasishthy" Na konkurs napłynęły 34 odpowiedzi w tym 29 prawidłowych. Jury wylosowało 3 osoby, które prawidłowo odpowiedziały na zadane pytania.

Oto szczęśliwi nagrodzeni posługujący się mailami:

1. michuturno@wp.pl

2.redrusek1996@gmail.com

3.agn.zatora@gmail.com


Nagrodzonym derdecznie gratulujemy!

Nagrody książkowe prześle Państwu współorganizator konkursu Oficyna Wydawnicza ATUT z Wrocławia oraz Redakcja Portalu Księgarskiego


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się