"Matki", Ewa Krasoń, Kamil Ziolkowski,

"Matki", Ewa Krasoń, Kamil Ziolkowski,

Konkurs z powieścią wydawnictwa IMPULS pt. Matki"

Udostępnij

Fundacja Laboratoriuum Kulrtury Książki, Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl oraz Oficyna Wydawnicza IMPULS zapraszają Państwa do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym związanym z powieścią Ewy Krasoń  iKamila Ziolkowskiego pt. "Matki".

Nota o książce:

Matki to oparta na faktach powieść, w której losy głównych bohaterek splatają się ze sobą w ciasny warkocz doświadczeń i wydarzeń. Ich drogi krzyżują się za sprawą dwóch niezaprzeczalnych podobieństw: wszystkie są Polkami, żyjącymi na emigracji w Stanach Zjednoczonych, i matkami dzieci uzależnionych od narkotyków. Bezradność popycha je do udziału w programie terapeutycznym, skierowanym do rodziców dzieci, które znalazły się w szponach nałogu. Dzięki temu matki połączą siły w walce nie tylko o życie własnych dzieci, ale także o siebie i swoje rodziny.

Powieść ta zainteresuje nie tylko te osoby, którym bliski jest problem uzależnień. Stanowi ona przede wszystkim kolaż kilku znakomicie opowiedzianych, poruszających historii, w których czytelnik ma szansę śledzić na zmianę życie kolejnych bohaterek i obserwować rzeczywistość z ich perspektywy. Książka portretuje kobiety jako matki pełne oddania, walczące ze swoimi słabościami i własnym instynktem.

Ponadto tworzy interesujący obraz Polaków przybyłych do USA „za chlebem” i tam osiadłych, oddając koloryt tej społeczności. Ponieważ jednym z walorów Matek są zapisy z autentycznej terapii grupowej, powieść ma ogromną wartość merytoryczną dla tych czytelników, którzy przeżywając podobne problemy, szukają informacji i wsparcia także w literaturze. Inni natomiast odnajdą w niej wciągającą, pełną dużych emocji historię o przyjaźni, zmaganiach z przeciwnościami losu i bezgranicznej matczynej miłości.

Oto pytania konkursowe:

1.  W jakim amerykańskim mieście rozgrywa się akcja powieści "Martki"?

2. Z czym zmagają się "Matki" - główne bohaterki tej powieści?

3.  Co złożyło się na uwolnienie syna autorki tej książki od uzależnienia?


Odpowiedzi należy przesyłać mailem do 5 września 2017 na adres
gkaminski@ksiazka.net.pl lub redakcja@ksiazka.net.pl w tytule wpisując  "Konkurs z  powieścią wydawnictwa IMPULS   pt. Matki"

Prosimy także o podanie swojego imienia, nazwiska oraz adresu, na jaki ma zostać przesłana nagroda. Trzy wylosowane prawidłowe odpowiedzi zostaną nagrodzone  egzemplarzami powieści autorstwa Ewy Krasoń, Kamila Ziolkowskiego pt. "Matki".

Witam wszystkich biorących udział w wakacyjnym konkursie z  powieścią  wydawnictwa IMPULS   pt. Matki". Redakcyjne jury stwierdza, iż na konkurs napłynęło ok. 35 odpowiedzi, w tym 28 prawidłowych.
Jury wylosowało z pośród nich 3  zwycięskie osóby, o następujących mailach:

1. davidoff5@onet.eu
2.  bbiront@poczta.onet.pl
3. mandragora300@o2.pl

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!
Nagrody prześle Państwu  Oficyna Wydawnicza IMPULS

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się