Najbogatszy człowiek w Babilonie, George S.Clason.

Najbogatszy człowiek w Babilonie, George S.Clason.

Konkurs z "Najbogatszym człowiekiem w Babilonie"

Udostępnij

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl, Fundacja Libroskop oraz wydawnictwo Studio Emka zapraszają Państwa do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym związanym z książką George S. Clasona pt. "Najbogatszy człowiek w Babilonie".

Nasz dobrobyt jako narodu zależy od osobistego dobrobytu finansowego  każdego z nas jako jednostki.”G.S. Clason.

W 1926 roku George S. Clason opublikował pierwszą z serii broszur poświęconych oszczędzaniu, które najpewniejszą drogą prowadzą do sukcesu finansowego. Aby dowieść swych racji, autor posłużył się przypowieściami osadzonymi w realiach starożytnego Babilonu. Owe broszury zyskały nieprawdopodobne powodzenie i były masowo kolportowane przez banki i firmy ubezpieczeniowe.
Nic więc dziwnego, że w krótkim czasie ukazały się w formie książki opatrzonej tytułem „Najbogatszy człowiek w Babilonie”. Od pierwszego wydania książka ta – świetnie napisana lekkim piórem, dowcipnie i ze swadą – sprzedawała się w ogromnych nakładach.
„Najbogatszy człowiek w Babilonie” nie dostarcza szybkich rozwiązań, ale znakomicie radzi, jak spłacać długi, zapewnić sobie stały dochód i w rezultacie budować majątek.
Te rady są tak samo skuteczne obecnie, jak skuteczne były parę tysięcy lat temu w Babilonie. A Babilończycy wiedzieli co nieco o pieniądzach.

* * *

 Niewielka książka Clasona jest pełna mądrych rad oraz refleksji dotyczących pozbywania się długów i gromadzenia majątku. Historie i bohaterowie się zmieniają, ale przesłanie książki pozostaje niezmienne. Jest ono zwięźle ujęte w Pięciu prawach rządzących złotem zapisanych na glinianych tabliczkach, odnalezionych przez brytyjskich archeologów w latach trzydziestych ubiegłego wieku.

Ci, którzy nie znają tych pięciu praw, nieczęsto znajdują się w posiadaniu złota, a jeśli nawet, to szybko je tracą. Jednak przestrzegający tych pięciu praw zarabiają złoto, które pracuje dla nich niczym pilny niewolnik.

 Opowieści Clasona dotyczą zdobywania bogactwa, ale częściej skupiają się na etyce i moralności, niż na pieniądzach. Autor chce z pewnością podkreślić, że pieniądze są tylko środkiem, a nie celem samym w sobie. Gromadzenie bogactwa może być szlachetnym zajęciem, jeśli motywuje nas do tego pragnienie służby innym, nie boimy się ciężkiej pracy i chcemy zabezpieczyć pod względem finansowym los rodziny. Nie ma nic szlachetnego w byciu chciwym, gdy gromadzenie bogactwa odbywa się kosztem sprawiedliwości, rzetelności, uczciwości.

„Najbogatszy człowiek w Babilonie” to jedna z najlepszych, najpraktyczniejszych książek motywacyjnych poświęconych finansom osobistym i sztuce inwestowania.

   * *

Wybrane opinie o książce:

 „Jako młody człowiek natknąłem się na klasyczną książkę z 1926 roku autorstwa George’a S. Clasona pod tytułem Najbogatszy człowiek w Babilonie. Oferowała ona zdroworozsądkowe porady na temat finansów przedstawione przez pryzmat starożytnych przypowieści. Polecam ją wszystkim.”(Tony Robbins, autor książki Money. Mistrzowska gra)

„Jest to świetny prezent dla absolwenta lub każdego, kto nie może się odnaleźć w świecie finansów, i jest wspaniałą, niebanalną lekturą nawet dla  najbardziej doświadczonego inwestora"

„Książka Najbogatszy człowiek w Babilonie jest zbiorem historii osadzonych w starożytnym Babilonie, gdzie niezwykle bogaci ludzie i ludzie żyjący w skrajnej nędzy egzystowali obok siebie. Czytelnik ma okazję być świadkiem sytuacji, w których osoby poszukujące bogactwa proszą o radę tych, którzy nauczyli się je gromadzić.
George S. Clason wybrał kilka prostych zasad zarządzania pieniędzmi i opakował je w barwne historie kultury starożytnej, co przypomina nam, że problemy finansowe i zasady, jak ich uniknąć, są ponadczasowe.
Książka ta daje solidne podstawy tego, jak obracać swoimi pieniędzmi i sprawić, żeby dla nas pracowały.” (Larry Hehn, autor książki Get the Prize: Nine Keys for a Life of Victory)

Kilka słów o autorze:

George Samuel Clason urodził się w Luizjanie, w stanie Missouri, 7 listopada 1874 roku. Studiował na University of Nebraska – Lincoln . Służył w armii w czasie wojny amerykańsko-hiszpańskiej. Założył wydawnictwo Clason Map Company w Denver i wydał pierwszy atlas drogowy Stanów Zjednoczonych i Kanady. Jego „Najbogatszy człowiek w Babilonie” uważany jest za książkę wszech czasów.

Kup książkę!

 

Oto pytania konkursowe:

1.  W którym roku powstała książka Clasona "Najbogatszy człowiek w Babilonie" i jaką miała postać? 

2. Podaj nazwę podstawowych zasad oszczędzania zapisanych przez Clasona i jaką miały one pierwotnie formę?

3. Jak nazywał się biabiloński dłużnik, którego tekst odkryto w czasie wykopilisk w  Al-Hilla, w Mezotopamii?


Odpowiedzi należy przesyłać mailem do 10 lipca  2017 na adres
gkaminski@ksiazka.net.pl lub redakcja@ksiazka.net.pl tytule wpisując „"Konkurs z "Najbogatszym człowiekiem w Babilonie"

Prosimy także o podanie swojego imienia, nazwiska oraz adresu, na jaki ma zostać przesłana nagroda. Trzy wylosowane prawidłowe odpowiedzi zostaną nagrodzone  egzemplarzami książki autorstwa George S.Clasona pt. ""Najbogatszy człowiek w Babilonie", w tłumaczeniu Małgorzaty Małeckiej. 

Witam wszystkich biorących udział w konkursie  z "Najbogatszym człowiekiem w Babilonie". Redakcyjne jury stwierdza, iż na konkurs napłynęło ok. 22 odpowiedzi, w tym 19 prawidłowych.
Jury wylosowało z pośród nich 3  zwycięskie osoby, o następujących mailach:

1. bbiront@poczta.onet.pl
2. agwys1979@o2.pl
3. mandragora300@o2.pl

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!
Nagrody prześle Państwu Fundacja Laboratorium Kultury Książki LIBROSKOP

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się