Konkurs z rokiem 2030 Mauro F. Guilléna

Konkurs z rokiem 2030 Mauro F. Guilléna

Konkurs z rokiem 2030 Mauro F. Guilléna

Udostępnij

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl oraz Wydawnictwo Studio EMKA z Warszawy zapraszają Państwa do wzięcia udziału w konkursie poświęconym publikacji Mauro F. Guilléna pt. "2030. Jak ścieranie się najwyraźniejszych dzisiejszych trendów przekształci przyszłość wszystkiego".  Książkę przetłumaczyła Iwona Jamrozik.

Świat radykalnie się zmienia na naszych oczach. Czy będziecie gotowi na to, co nadchodzi?

Opinie o książce:

To przekonująca i fascynująca strategia nastawionego na sukces nawigowania wśród sejsmicznych wstrząsów w demografii, gospodarce, technologii i kulturze, które będą przekształcać obecne dziesięciolecie. - Cal Newport, autor Pracy głębokiej i Cyfrowego minimalizmu

Dobrze wiemy, co się dzieje z dolarami i centami, ale jesteśmy zdumiewająco niedoinformowani o tym, jak struktury społeczne przekształcają świat wokół nas. Ten stan rzeczy zmienia błyskotliwy socjolog Mauro F. Guillén. Jego odważna, prowokacyjna książka wyjaśnia, dlaczego mamy mniej dzieci, klasa średnia trwa w zastoju, następują przesunięcia w strukturze bezrobocia i ujawniają się nowe potęgi.- Adam Grant, autor Buntowników

 Od przesunięć w trendach demograficznych po urbanizację, zmiany w sieci powiązań między płcią a bogactwem, straty procesowe oraz korekty w gospodarce światowej – Mauro F. Guillén przypomina nam o naszych wzajemnych powiązaniach i słabościach […] na zignorowanie tej obowiązkowej lektury po prostu nie możemy sobie pozwolić.-  Dambisa Moyo, autorka Krawędzi chaosu

 Przeobrażenia następujące w tym, jak żyjemy i pracujemy, nasza polityka i kultura oraz nasz czas na Ziemi składają się na najpotężniejszą dysrupcję w historii ludzkości […] ta książka to rzeczywisty przewodnik po nowym, dzielnym świecie.-  Richard Florida, autor Narodzin klasy kreatywnej

 Książka Mauro Guilléna będzie obowiązkową lekturą dla tych, którzy chcą zrozumieć, czym są, dlaczego są i z czym się wiążą globalne zmiany transformacyjne – nowe trendy, które się kształtują w sposób zdecydowany, trwały oraz radykalnie oddziałujący; dlaczego tak się dzieje i co to oznacza nie tylko dla państw i firm, ale również dla gospodarstw domowych i społeczności.- Mohamed El-Erian, autor Kiedy rynki się zderzają

Z rozdziałów „Wprowadzenie: Zegar tyka" i „Postscriptum”

 „Dawno, dawno temu świat nie tylko był klarownie podzielony na prosperujące i zacofane gospodarki, ale również dzieci było pod dostatkiem, osób pracujących było więcej niż emerytów i  wszyscy pragnęli posiadać domy i samochody. Firmy nie musiały rozglądać się poza Europą i Stanami Zjednoczonymi, aby dobrze sobie radzić. Drukowany pieniądz był prawnym środkiem płatniczym dla wszelkich długów, publicznych i prywatnych. W szkole mówili nam, jak mamy „rozgrywać tę grę”, i dorastaliśmy w przekonaniu, że zasady pozostaną takie same, kiedy to my podejmiemy pierwszą pracę, założymy rodzinę, doczekamy się, że nasze dzieci opuszczą dom, a później sami przejdziemy na emeryturę.


Ten znajomy świat szybko znika, wkraczamy bowiem w oszałamiającą nową rzeczywistość, napędzaną przez nowy zbiór zasad. Zanim się zorientujemy, w większości krajów będzie więcej dziadków niż wnuków; łącznie rynki klasy średniej w Azji staną się większe od tych w Stanach Zjednoczonych i Europie razem wziętych; w ręce kobiet będzie trafiać więcej majątku niż w ręce mężczyzn; i znajdziemy się pośród robotów przemysłowych, których liczba przewyższy liczbę pracowników produkcyjnych, a liczba komputerów będzie większa niż liczba ludzkich mózgów; więcej będzie czujników niż ludzkich oczu i więcej rodzajów walut niż państw.


[…] To, jak te wszystkie trendy się nasilają i dostosowują do czegoś takiego jak koronawirus, rozwija się na naszych oczach. Większość tych trendów – od spadającej płodności przez dynamikę międzypokoleniową po wykorzystanie technologii – przyspieszy z powodu pandemii. Kluczowe pytanie, które jednak musimy sobie zdać, jest następujące: czy coś takiego jak COVID-19 (lub następny nieprzewidziany kryzys) lepiej nas przygotuje, czy raczej nas zaślepi na zbiorowe, już zachodzące zmiany, które, jak dowodzę, osiągną punkt zwrotny w ciągu najbliższej dekady”.

Kilka słów o autorze:

Muro F. Guilllén hiszpańsko-amerykański socjolog, ekonomista polityczny i edukator w dziedzinie zarządzania. Urodzony w 1964 r., absolwent Uniwersytetu w Oviedo, dalsze studia odbył w USA jako stypendysta Bank of Spain i Fundacji Fulbrighta. Doktoryzował się w 1992 r. w dziedzinie socjologii. W l. 1992–1996 pracował w MIT jako wykładowca Sloan School of Management. Karierę akademicką kontynuował w Wharton School Uniwersytetu w Pensylwanii jako profesor tytularny tej uczelni (do 2021). W 2014 wykładał na uniwersytecie w Oxfordzie w ramach prestiżowych Clarendon Lectures in Management. Obecnie jest dyrektorem (dziekanem) Cambridge Judge Business School i członkiem Queen’s College Uniwersytetu w Cambridge.
Jest wybranym członkiem Sociological Research Association oraz Macro Organizational Behavior Society, byłym Fellow Fundacji Guggenheima i członkiem Institute for Advanced Study w Princeton; laureatem wielu międzynarodowych wyróżnień, m.in. IV Fundación Banco Herrero Prize oraz Aspen Institute's Faculty Pioneer Award.
Ekspert w mediach: NPR, Bloomberg TV, CCTV, CNN w języku hiszpańskim; autor comiesięcznej kolumny w „Korea Times”, konsultant Accenture, PriceWaterhouseCoopers, RAND Corporation, AFI. Prowadził zajęcia dla wielu największych korporacji: Deutsche Bank, Google, Hyundai, China Merchants Bank, UnitedHealth Group, Santander.
Opublikował 10 książek i ponad 40 artykułów naukowych. Autor bestselleru 2030: How Today's Biggest Trends Will Collide and Reshape the Future of Everything (New York, sierpień 2020).

Pytania konkursowe:

1. Podaj imię nazwisko i wykonywany zawód kobiety cytowanej na okładce książki?
2. Kogo określa Guilléna mianem "cichego pokolenia"?

3. Kto według jego prognozy będzie głównym beneficjentem zmian pokoleniowych po 2030 roku?


Konkursa przedłużamy do 10 marca 2022. Odpowiedzi prosimy przesyłać  na adres mailowy gkaminski@ksiazka.net.pl  w tytule wpisując "Konkurs z rokiem 2030 Mauro F. Guilléna". Prosimy także o podanie swojego imienia, nazwiska oraz adresu, na jaki ma zostać przesłana nagroda. Trzy prawidłowe wylosowane odpowiedzi zostaną nagrodzone publikacją  "2030. Jak ścieranie się najwyraźniejszych dzisiejszych trendów przekształci przyszłość wszystkiego", Mauro F. Guilléna.

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl przeprasza za wyjątkowe opóźnienie. Awarii uległ komputer redaktora, na którym trzymane były odpowiedzi konkursowe. W końcu je odzyskaliśmy i biorących udział raz jeszcze przepraszam i informuję o zakończeniu konkursu z książką "Rok 2030" Mauro F. Guilléna". Na konkurs napłynęły 43 odpowiedzi w tym 36 prawidłowych. Jury wylosowało 3 osoby, które prawidłowo odpowiedziały na zadane pytania.

Oto szczęśliwi nagrodzeni posługujący się mailami:

1. the_matrix

2. forysiak.kacper

3. nataliawojdyla

Wszystkim wylosowanym gratulujemy, i mamy nadzieję,  że taka sytuacja się już nie powtórzy.
Nagrody wyśle Państwu Wydawnictwo Studio EMKA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się