seria: Więzień labiryntu

seria: Więzień labiryntu

Konkurs z serią książek Jamesa Dashnera "Więzień labiryntu"

Udostępnij

Fundacja Laboratorium Kultury Książki Libroskop, redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl oraz wydawnictwo Papierowy Księżyc zapraszają Państwa do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym związanym z serią powieści Jamesa Dashnera pt."Więzień labiryntu".

Już w najbliższy piątek na ekrany kin wyjdzie długo wyczekiwana trzecia część serii "Więzień labiryntu" - Lek na śmierć. W związku z tą premierą wydawnictwo Papierowy Księżyc przygotowało nowe wydanie Leku na śmierć w okładce filmowej, które trafi do księgarń 24 stycznia.

Więzień labiryntu to seria, która mało znanemu autorowi książek dla dzieci przyniosła międzynarodową sławę. Początkowo porównywana do słynnych Igrzysk śmierci, błyskawicznie została obsypana nagrodami i okrzyknięta jedną z najlepszych dystopii w historii literatury młodzieżowej.

Na cykl Więzień labiryntu składa się w sumie pięć powieści, trzy stanowiące właściwą trylogię - Więzień labiryntu, Próby ognia i Lek na śmierć oraz dwie, będące prequelami - Rozkaz zagłady i Kod gorączki.

Kilka słów o autorze:

James Dashner, amerykański autor, którego seria Więzień labiryntu przebojem wdarła się na listy bestsellerów na całym świecie. Swoim rozmachem i wizją świata jest porównywana do Igrzysk śmierci czy Niezgodnej. Prawa do trylogii Więzień labiryntu zostały sprzedane do ponad 20 krajów.

Zanim James Dashner odniósł międzynarodowy sukces, napisał kilka serii dla młodszych czytelników  Mieszka w South Jordan City w stanie Utah z żoną i czwórką dzieci.

 

Tytuł: Więzień labiryntu
Tytuł oryginalny: The Maze Runner
Autor: James Dashner
Przekład: Łukasz Dunajski
Seria: Więzień labiryntu
Wydawca: Papierowy Księzyc
Miejsce i rok wydania: Sałupsk 2014
Wydanie: I
Objętość: 424 strony
Format:
Oprawa: miękka
Numer ISBN: 978-83-61386-52-0
Kod paskowy: 9788361386520

Nota o książce:
Kiedy Thomas budzi się w ciemnej windzie, jedyną rzeczą jaką pamięta jest jego imię.  Kiedy drzwi się otwierają jego oczom ukazuje się grupa nastoletnich chłopców, która  wita go w Strefie – otwartej przestrzeni otoczonej wielkimi murami, która znajduje się  w samym centrum wielkiego i przerażającego Labiryntu.
Podobnie jak Thomas, żaden z mieszkańców Strefy nie wie z jakiego powodu się tu  znalazł i kto ich tu zesłał. Czują jednak, że ich obecność nie jest przypadkowa i każdego ranka próbują znaleźć odpowiedź, przemierzając korytarze otaczającego ich Labiryntu. 
Jednak ta droga nie jest łatwa, bowiem Labirynt skrywa swoje okrutne tajemnice.Kiedy następnego dnia po Thomasie windą do Strefy po raz pierwszy zostaje  dostarczona dziewczyna przynosząc tajemniczą wiadomość, wszyscy Streferzy zdają  sobie sprawę, że od tej pory nic nie będzie już takie jak było. Thomas podświadomie  czuje, że to właśnie on i dziewczyna są kluczem do rozwiązania zagadki Labiryntu  i znalezienia wyjścia. Ale z każdą chwilą czasu na to jest coraz mniej, a pytań wciąż  więcej. Dlaczego w ogóle znaleźli się w Strefie? Jaka jest ich rola? Kim są Stwórcy,  którzy sprawują nad nimi kontrolę? Czym jest Labirynt i czy można znaleźć z niego  wyjście? Jaką cenę przyjdzie im za to zapłacić i czy są na to gotowi? Szansa jest tylko   jedna: Znajdź wyjście albo giń.

 

Tytuł: Próby ognia
Tytuł oryginalny: The Scorch Trials
Autor: James Dashner
Przekład: Agnieszka Hałas
Seria: Więzień labiryntu
Wydawca: Papierowy Księżyc
Miejsce i rok wydania: Słupsk 2015
Wydanie:
Objętość: 420 stron
Format:
Oprawa: miękka
Numer ISBN: 978-83-61386-64-3
Kod paskowy: 9788361386643

Nota o książce:

Znalezienie wyjścia z Labiryntu miało być końcem. Żadnych więcej niespodzianek, żadnych puzzli. I żadnego uciekania. Thomas był przekonany, że jeśli Streferzy zdołają się wydostać, odzyskają swoje dawne życie. 
W Labiryncie życie było łatwe. Było jedzenie, schronienie i względne bezpieczeństwo.  Dopóki Teresa nie zapoczątkowała końca. Ale w świecie poza Labiryntem koniec został  zapoczątkowany już dawno temu.  Spalona przez Pożogę i wysuszona z powodu nowego surowego klimatu, Ziemia stała się  krainą zniszczenia, penetrowaną przez Poparzeńców, ludzi zarażonych Pożogą.  Dlatego Streferzy wciąż nie mogą przestać uciekać. Zamiast upragnionej wolności,   muszą stawić czoła jeszcze jednej próbie. Muszą przejść przez najbardziej spaloną część świata i dotrzeć do celu w ciągu dwóch tygodni.

 

Tytuł: Lek na śmierć
Tytuł oryginalny: The Death Cure
Autor: James Dashner
Przekład: Agnieszka Hałas
Seria: Więzień labiryntu
Wydawca: Papierowy Księzyć
Miejsce i rok wydania: Słupsk 2018
Wydanie: I
Objętość: 388 stron
Oprawa: miękka
Format:
Numer ISBN: 978-83-65830-50-0
Kod paskowy: 978836583050


Nota o książce:

Lek na śmierć to trzeci tom serii Więzień labiryntu, amerykańskiego autora Jamesa Dashnera, która stała się światowym bestsellerem i została przeniesiona na ekran  filmowy przez wytwórnię Twentieth Century Fox.
Przed tobą jeszcze więcej fałszywych tropów, przygód, niebezpieczeństw i maksymalnej dawki adrenaliny. Czy poznasz odpowiedzi na wszystkie pytania czy będziesz miał ich  jeszcze więcej?
To już koniec drogi.
DRESZCZ zabrał Thomasowi wszystko: jego życie, wspomnienia i jego jedynych   przyjaciół – Streferów.
Ale to już koniec. Próby dobiegły końca, przeszedł ostatni test.
Czy ktokolwiek przetrwa?
Ale DRESZCZ nie wie o tym, że Thomas przypomniał sobie dużo więcej niż   przypuszczają. A to wystarczy, aby nie wierzył już w żadne ich słowo.
Prawda okaże się przerażająca.
Thomas pokonał Labirynt i przetrwał na Pogorzelisku. 
Teraz zaryzykuje wszystko, aby uratować swoich przyjaciół.
Ale prawda może zakończyć wszystko. Bo czas kłamstw się skończył.

 

 

Tytuł: Rozkaz zagłady
Tytuł oryginalny: The Kill Order
Autor: James Dashner
Przekład: Agnieszka Hałas
Seria: Więzień labiryntu
Wydawca: Papierowy Księzyc
Miejsce i ork wydnaia: Słupsk 2015
Wydanie: I
Objętość: 414 stron
Oprawa: miękka
Format:
Numer ISBN: 978-83-61386-75-9
Kod paskowy: 9788361386759


Nota o książce:

Zanim weszli do Labiryntu padł rozkaz zagłady…
Rozkaz zagłady to długo wyczekiwany przez fanów prequel bestsellerowej trylogii Więzień labiryntu, która zawładnęła wyobraźnią czytelników na całym świecie. 

Po pełnej napięcia i dramatycznych wyborów wędrówce przez świat ogarnięty Pożogą, który  można było śledzić w poprzednich tomach tej serii, miłośnicy Więźnia labiryntu czekają na
kolejną porcję odpowiedzi na wiele pytań.
Co się stało zanim Thomas i reszta Streferów znaleźli się w labiryncie? Jak rozwijała się  Pożoga? Jak i dlaczego w ten sposób potoczyły się losy bohaterów i całego świata? Jakie
pułapki tym razem przygotował dla czytelników James Dashner?
Rozkaz zagłady to pełen nieustającej akcji i trzymający w napięciu do ostatniej strony czwarty tom cyklu Więzień labiryntu, który jest pozycją obowiązkową dla każdego miłośnika tej serii.  Sądzili, że koniec świata już nastąpił.
Zanim powstał DRESZCZ, zanim zbudowano Strefę, zanim Thomas znalazł się w Labiryncie, rozbłyski słoneczne wypaliły powierzchnię Ziemi, zabijając większość populacji globu. Najgorsze dopiero nastąpi.
Mark i Trina byli tam, gdy to się stało. Przetrwali. Ale teraz wśród ocalałych szerzy się wirus. Wirus, który sprawia, że ludzie wpadają w morderczy szał.
Nie ma leku. Nie ma dokąd uciekać.
Są przekonani, że istnieje sposób, aby uratować tych, którzy ocaleli – jeśli uda im się przeżyć.
Bo w tym nowym, spustoszonym świecie każde życie ma swoją cenę. A dla niektórych jesteś więcej wart martwy niż żywy.
Koniec to zarazem początek.

 

Tytuł: Kod gorączki
Tytuł oryginalny: The Fever Code
Autor: James Dashner
P.rzekład: Agnieszka Hałas
Seria: Więzień labiryntu
Wydawca: Papierowy Księżyc
Miejsce i rok wydania: Słupsk  2016
Wydanie:
Objętość: 430 stron
Oprawa: miękka
Format:
Numer ISBN: 978-83-6556-820-5
Kod paskowy: 9788365568205


Nota o książce:

Zanim powstał labirynt istniał kod gorączki...
Kod gorączki to niecierpliwie wyczekiwany przez fanów prequel bestsellerowej serii Więzień labiryntu, która zawładnęła wyobraźnią czytelników na całym świecie. Miłośnicy tej serii wciąż mają wiele pytań i wciąż mnóstwo niewiadomych. Wszystko zostanie ujawnione w najnowszej powieści Jamesa Dashnera.
W jaki sposób DRESZCZ wyszukał Streferów? Kto należy do Grupy B? I po której stronie są tak naprawdę Thomas oraz Teresa? Kłamstwa wyjdą na jaw. Sekrety zostaną odkryte. Okaże się, kto z kim tak naprawdę współpracował.
Ta książka zaskoczy i zachwyci wszystkich fanów serii.
Powrócą ulubieni bohaterowie, kolejne wstrząsające sekrety i kłamstwa. Powróci świat skażony zagładą i trzymająca w nieustannym napięciu, pełna zaskakujących zwrotów akcja.
Kod gorączki tylko potwierdza, dlaczego seria Więzień labiryntu jest jednym z największych światowych bestsellerów ostatnich lat.
Pewnego dnia nastąpił koniec świata. Lasy stanęły w ogniu, jeziora i rzeki wyschły, a oceany wezbrały. Potem nadeszła zaraza. Po całej kuli ziemskiej rozprzestrzeniła się gorączka. Rodziny umierały, zapanowała przemoc, ludzie zabijali się nawzajem.
Potem powstał DRESZCZ, który poszukiwał rozwiązania. A potem znaleźli idealnego chłopca. Imię chłopca brzmiało Thomas, i Thomas zbudował labirynt.
Teraz istnieją tajemnice.
Istnieją kłamstwa.  A także więzy lojalności, których historia nie mogła przewidzieć.
Oto opowieść o tamtym chłopcu, Thomasie, i o tym, jak zbudował labirynt, który tylko on mógł zburzyć.
Wszystko zostanie ujawnione.

 

Oto pytania konkursowe:

1. Gdzie rozgrywa się akcja serii książek "Więzień labiryntu"?

2.  Ja nazywa się gatunek literacki przedstawiający czarne wizje przyszłości?

3. Wymień, jak dzieli się grupa o której pisze Dashner i nazwij role społeczne jakie wykonują?

Odpowiedzi należy przesyłać mailem do 16 lutego 2018 na adres mailowy: gkaminski@ksiazka.net.pl lub redakcja@ksiazka.net.pl w tytule wpisując "Konkurs z serią książek Jamesa Dashnera  "Więzień labiryntu". Prosimy także o podanie swojego imienia, nazwiska oraz adresu, na jaki ma zostać przesłana nagroda. Trzy wylosowane prawidłowe odpowiedzi zostaną  nagrodzone 3 kompletami książek autorstwa Jamesa Dashnera z serii "Więzień labiryntu". 


Redakcja Portalu księgarskiego i Fundacji Libroskop wita wszystkich biorących udział w  najbardziej "gorącym" konkursie początku nowego roku, z serią książek Jamesa Dashnera  "Więzień labiryntu" i tym samym ogłasza wyniki. Redakcyjne  jury stwierdza, iż na konkurs napłynęło  196 odpowiedzi, w tym 187 prawidłowych.
Jury wylosowało z pośród nich 4  zwycięskie osoby, o następujących mailach:

1. agahaptar26@gmail.com
2. pjackiewicz556@gmail.com
3. majaa.mazur@gmail.com
4. marrio.bross@wp.pl


Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!
Nagrody książkowe, w tym wypadku komplet książek autorstwa Jamesa Dashnera wyśle Wam wydawnictwo Papierowy Księżyc

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha
Gość
kiedy można spodziewać się wyników konkursu?
Mam na imię Łucja. Lubię czytać ksiązki, ale również staram się tworzyć własne dzieła literackie
1. W strefie
2. Dystopia
3. zielarze - opiekują się roslinnością, budole- budują prycze, kucharze - muszą zadbać o wyżywienie streferów, grzebacze- kopią groby i chowają zmarłych, rzeźnicy- pracują przy uboju zwierząt , zwiadowcy- szukają wyjścia z labiryntu

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się