Polska Izba Książki

Polska Izba Książki

Zaproszenie ŚDK i PA 2018 - Czytanie uszczęśliwia!

Udostępnij

Zapraszamy w imieniu Organizatorów na  spotkanie PIK - śniadanie medialne - inaugurujące obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 2018!
Spotkanie "Czytanie uszczęśliwia! Jak książki sprzyjają naszym mózgom, młodości i kulturze" odbędzie się 19 kwietnia, o godzinie 11.00 w klubokawiarni Big Book Cafe, przy ul. Dąbrowskiego 81.

Wiosennie optymistyczne  dane dotyczące zagadnienia czytania przedstawią:

neurobiolog dr Paweł Boguszewski - "Czytanie książek uważamy za czynność nobilitującą, lepszą formę zdobywania informacji niż oglądanie telewizji i szlachetniejszą rozrywkę od gier komputerowych. Oczytanie potocznie łączymy z mądrością, elokwencją i wiedzą. Ale czy naprawdę czytelnictwo zmienia nasz mózg na lepsze? Czy nauka jest w stanie udowodnić wyższość czytelnictwa? W moim wykładzie postaram się pokazać co neuronauka ma do powiedzenia o mózgach nałogowych czytaczy"

socjolog dr Paweł Kuczyński  - "Kim są miłośnicy książek w wieku 14 -19 lat? Jakie są ich praktyki lekturowe i jaki ma na nie wpływ internet? Z jakich źródeł pozyskują książki? Czy sięgają po ebooki i audiobooki? Z kim rozmawiają o książkach? W krótkiej prezentacji zostanie omówiony fragment wyników badania opinii przeprowadzonego przez portal Lubimyczytac.pl i Polską Izbę Książki pod nazwą „W sieci o książkach. Miejsce spotkań czytelników"

kulturoznawczyni dr Sylwia Stano "Emancypacja książki i czytania wiąże się z rozwojem internetu i nowych technologii. Zmiany dokonują się pod wpływem usieciowienia i digitalizacji kultury, i choć polski rynek książki zachowuje pewien margines specyfiki odzwierciedlenie znajdują u nas tendencje i zjawiska obecne na globalnym rynku. Co jednak najważniejsze - zmienia się sposób czytania. Decydują o tym w dużej mierze sami czytelnicy, których w internecie nie brakuje. Nie brak również czytelniczych fenomenów cyfrowych czasów"

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się