Wydawnictwo Jedność
 Międzynarodowy Festiwal Opowiadania

Międzynarodowy Festiwal Opowiadania

Konkursy 14. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania: konkurs na opowiadanie i konkurs translatorski

Udostępnij

Już tylko dziesięć dni zostało na zgłoszenia do dwóch konkursów w ramach 14. Międzynarodowego Festiwalu OPOWIADANIA. Łączna pula nagród to prawie pięć tysięcy złotych!

Jednym z najważniejszych elementów Międzynarodowego Festiwalu OPOWIADANIA, który co roku odbywa się we Wrocławiu, są konkursy literacki i translatorski – wyjątkowa szansa dla wszystkich pisarzy i tłumaczy przed debiutem. Konkursy cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, co roku nadsyłanych jest kilkaset tekstów z całego świata, zaś najlepsze z nich nagradzane są podczas finału festiwalu.

W tym roku konkurs na najlepsze opowiadanie organizowany jest pod hasłem „ostatni bankiet prezydenta", które organizatorzy rozwijają tak: Tak, ten ostatni bankiet prezydenta, na którym prezydent otrzymuje od swojego ostatniego bankiera tajemniczy ostatni blankiet ukryty w ostatnim bukiecie późnowiosennych żonkili, czyta zdawkowo zapisane tam zdanie, rozgląda się po sali i przypomina sobie, że już jutro jest jutro, nad którym nikt nie panuje. Uczestnikiem może być każdy, bez względu osiągnięcia literackie czy wiek – opowiadanie musi być jednak napisane po polsku. Jurorem tegorocznej edycji jest pisarz Daniel Odija, który przyzna główną nagrodę w wysokości 3000 zł.

Konkurs translatorski obejmuje tłumaczenie tylko tych opowiadań, które są wyznaczone przez organizatorów. Są to teksty Kevina Barry'ego (język angielski), Eliasa Hirschla (język niemiecki) i Thomasa Gunzigi (język francuski). Do udziału w konkursie zapraszamy wyłącznie tłumaczy przed debiutem książkowym. Jurorami będą Michał Kłobukowski (język angielski), Ewa Mikulska-Frindo (język niemiecki) i Maria Zawadzka-Strączek (język francuski), zaś pula nagród wynosi prawie 2000 zł.

Prace na oba konkursy należy przesyłać do 1 sierpnia 2018 roku na adres: konkurs@opowiadanie.org. Wyniki zostaną ogłoszone w październiku 2018 podczas finału 14. Międzynarodowego Festiwalu OPOWIADANIA we Wrocławiu.

organizator: Towarzystwo Aktywnej Komunikacji
partner: Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury

regulamin konkursu na opowiadanieregulamin konkursu translatorskiego 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się