Jedność - Wakacje z książkami
Korespondencja Olgi Tokarczuk i Andrzeja Wajdy

Korespondencja Olgi Tokarczuk i Andrzeja Wajdy

Korespondencja Olgi Tokarczuk i Andrzeja Wajdy

Udostępnij

Drodzy Czytelnicy!
Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej „Zeszytów Literackich”, gdzie publikujemy fragmenty niedrukowanej korespondencji Olgi Tokarczuk i Andrzeja Wajdy.

 

Drodzy Czytelnicy!

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej „Zeszytów Literackich”, gdzie publikujemy fragmenty niedrukowanej korespondencji OLGI TOKARCZUK i ANDRZEJA WAJDY.

Zapoczątkowana w 1998 roku wymiana listów toczy się wokół dwóch filmów reżysera – ostatecznie niezrealizowanej biografii Fryderyka Chopina i Tataraku, opartego na opowiadaniu Jarosława Iwaszkiewicza. Andrzej Wajda po lekturze pierwszych książek młodej Olgi Tokarczuk dostrzega w niej wyjątkowy talent i postanawia zaproponować współpracę przy tworzeniu scenariusza. Dało to początek ich przyjaźni i wynikającej z niej twórczej wymianie myśli.

Opublikowane przez nas materiały zostały odnalezione i opracowane przez TADEUSZA LUBELSKIEGO podczas pracy nad zapiskami reżysera. Czytelnicy „Zeszytów Literackich” jako pierwsi będą mogli odkryć ten nieznany epizod w historii polskiej kultury.

Zachęcamy do lektury!

CZYTAJ

 
     

OLGA TOKARCZUK
Mój Iwaszkiewicz

„Iwaszkiewicz pozostaje dla mnie prawdziwym mistrzem opowiadania. Do jego lektury dawno temu cierpliwie wprowadzała mnie moja mama, która go uwielbiała.”

Czytaj

 
     

OLGA TOKARCZUK
Serce Szopena

„Fryderyk cały czas powtarzał, że chce być pochowany w kraju, a ponieważ dobrze wiedział, że umrze, starannie zaplanował swoją śmierć.”

Czytaj

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się