Krakowianie wybrali swoje ulubione księgarnie

Krakowianie wybrali swoje ulubione księgarnie

Krakowianie wybrali swoje ulubione księgarnie

Udostępnij

Księgarnia Karakter, Szafa Pełna Książek, Spółdzielnia Ogniwo i Cafe Nowa Księgarnia, decyzją czytelników i czytelniczek, zdobyły Znaki Jakości Krakowa Miasta Literatury UNESCO w plebiscycie „Wybieramy Księgarnie Roku 2020” - podał Urząd Miasta.

Głosowanie odbyło się w sieci - uczestnicy plebiscytu wybierali spośród 33 działających pod Wawelem niezależnych księgarni i antykwariatów. Placówki konkurowały w czterech kategoriach - oferta najlepszych książek, najbardziej kompetentna obsługa, „najbliższy sercu klimat” i najciekawsze wydarzenia kulturalne. Oddano ponad 3 tysiące głosów.

Księgarnia Karakter przy ulicy Tarłowskiej 12 tryumfowała w kategorii „najlepsze książki”, rodzinny antykwariat przy ul. Krakusa 7 w Podgórzu zdobył tytuł „najlepszych księgarzy”, księgarnia Spółdzielni Ogniwo podbiła serca krakowian i krakowianek swym „klimatem”, a księgarniokawiarnia działająca od dwóch lat na osiedlu Zgody 7 została doceniona za organizowane wydarzenia kulturalne.

Uroczyste wręczenie dyplomów z udziałem wiceprezydenta Andrzeja Kuliga odbędzie się w zwycięskich księgarniach w czwartek.

Zorganizowany po raz czwarty plebiscyt „Wybieramy księgarnie roku” jest działaniem na rzecz wspierania lokalnego rynku książki. Jego organizatorem jest miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe - operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO. Partnerami są: Azymut, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Znak i Wydawnictwo Karakter.

W tym roku, kiedy z powodu pandemii koronawirusa stacjonarne księgarnie mocno odczuwają spadek obrotów, organizatorzy plebiscytu zachęcali głosujących do robienia przedświątecznych zakupów w nominowanych księgarniach.

Pierwszy plebiscyt, w którym wybrano najlepszą Księgarnię Roku, odbył się w Krakowie w 2017 roku. Inspiracją dla tej akcji były francuski Znak Jakości LIR (Librairie independante de reference) i Niemiecka Nagroda Księgarska (Deutscher Buchhandlungpreis).

źródło: PAP, Małgorzata Wosion-Czoba

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjn


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się