Kreatywne debaty | porozmawiajmy o… kompetencjach w kulturze 20 czerwca, online
Celem debat jest zwrócenie uwagi na istotne i aktualne tematy związane z sektorem kultury i kreatywnym. Zaproszeni goście podzielą się swoim doświadczeniem, ale także zwrócą uwagę na wyzwania i problemy, z którymi obecnie mierzy się obszar kultury. Wspólnie postarają się poszukać najlepszych rozwiązań i działań, które w znaczący sposób mogą wzmocnić sektor kultury i dostosować go do potrzeb współczesnego odbiorcy. Spotkania mają także być inspiracją dla potencjalnych wnioskodawców programu Kreatywna Europa, do wykorzystania dobrych praktyk podczas planowania i realizacji projektów.
Tematem czerwcowej debaty będą: kompetencje w kulturze.
W nawiązaniu do Europejskiego Roku Umiejętności chcemy zwrócić uwagę na aspekt kompetencji i mobilności sektora kultury. Zaproszeni do debaty goście postarają się odpowiedzieć na pytania: jakie są kompetencje przyszłości? Jak mobilność wpływa na rozwój kadry? Jakie programy stypendialne/rezydencje są aktualnie dostępne dla sektora kultury i kreatywnego? Jakich kompetencji miękkich i twardych oczekuje rynek od sektora kultury?
Poza dyskusją nasi eksperci podziela się swoją wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie oraz odniosą się do aktualnych trendów związanych z rozwojem kompetencji w sektorze kultury.
Spotkanie w formacie online odbędzie się we wtorek 20 czerwca 2023 roku w godz. 11.00 – 13.00.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednak wymagana jest wcześniejsza rejestracja za pomocą formularza zgłoszeń.
Do debaty porozmawiajmy o… kompetencjach w kulturze zaproszone zostały:
Dominika Kawalerowicz – dyrektorka Wrocławskiego Instytutu Kultury, koordynatorka wielu projektów i inicjatyw kulturalnych, posiada doświadczenie w programach stypendialnych i badaniach kompetencji w kulturze, była związana Biurem ESK 2016 we Wrocławiu.
Agata Etmanowicz – prezeska Fundacji Impact i współzałożycielka Fundacji Polska Bez Barier. Całe zawodowe życie związana z sektorem kultury – w różnych rolach i z różnych perspektyw. Była producentką, realizatorką, koordynatorką, czy kuratorką projektów mniejszych i lokalnych oraz międzynarodowych. Zajmowała się także polityką kulturalną – zarówno lokalnie oraz na poziomie UE, a przez parę lat negocjować z ramienia Polski w Radzie Unii Europejskiej.
dr Zofia Dworakowska – zajmuje się badaniem różnych form uczestnictwa w kulturze, sztuką społecznie zaangażowaną oraz problematyką aktywnych badań jakościowych. W latach 2009-2019 kierowała specjalizacją Animacja Kultury, koordynatorka wielu projektów społeczno-artystycznych, kieruje praktycznymi studiami magisterskimi Sztuki społeczne oraz Studiami Podyplomowymi „Pedagogika teatru”.
Monika Borycka – badaczka trendów, analityczka innowacji, założycielka i CEO TrendRadar, pod szyldem którego przybliża wiedzę o przyszłości i trendwatchingu. Pomaga firmom i organizacjom zrozumieć przyszłość i przygotować się na nadchodzące zmiany. Wykładowczyni, opiekunka merytoryczna studiów Trendwatching & Future Studies na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Przez ponad 13 lat pracowała w zespołach digitalowych największych ogólnopolskich stacji telewizyjnych, gdzie zajmowała się m.in. trendwatchingiem, a także analizą i wdrażaniem innowacji.
Antonina Zarzyka – przedstawicielka Narodowego Centrum Kultury, odpowiedzialna za dział szkoleń i profesjonalizacji.