Kreatywne debaty | porozmawiajmy o… kompetencjach w kulturze 20 czerwca, online

Kreatywne debaty | porozmawiajmy o… kompetencjach w kulturze 20 czerwca, online

Kreatywne debaty | porozmawiajmy o… kompetencjach w kulturze 20 czerwca, online

Udostępnij

Przedstawicieli sektora kultury i kreatywnego zapraszamy do udziału w webinarze z cyklu Kreatywne debaty | porozmawiajmy o… kompetencjach w kulturze.

Celem debat jest zwrócenie uwagi na istotne i aktualne tematy związane z sektorem kultury i kreatywnym. Zaproszeni goście podzielą się swoim doświadczeniem, ale także zwrócą uwagę na wyzwania i problemy, z którymi obecnie mierzy się obszar kultury. Wspólnie postarają się poszukać najlepszych rozwiązań i działań, które w znaczący sposób mogą wzmocnić sektor kultury i dostosować go do potrzeb współczesnego odbiorcy. Spotkania mają także być inspiracją dla potencjalnych wnioskodawców programu Kreatywna Europa, do wykorzystania dobrych praktyk podczas planowania i realizacji projektów.

 

Tematem czerwcowej debaty będą: kompetencje w kulturze.

W nawiązaniu do Europejskiego Roku Umiejętności chcemy zwrócić uwagę na aspekt kompetencji i mobilności sektora kultury. Zaproszeni do debaty goście postarają się odpowiedzieć na pytania: jakie są kompetencje przyszłości? Jak mobilność wpływa na rozwój kadry? Jakie programy stypendialne/rezydencje są aktualnie dostępne dla sektora kultury i kreatywnego? Jakich kompetencji miękkich i twardych oczekuje rynek od sektora kultury?

Poza dyskusją nasi eksperci podziela się swoją wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie oraz odniosą się do aktualnych trendów związanych z rozwojem kompetencji w sektorze kultury.

 
Spotkanie w formacie online odbędzie się we wtorek 20 czerwca 2023 roku w godz. 11.00 – 13.00.  


Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednak wymagana jest wcześniejsza rejestracja za pomocą formularza zgłoszeń.

 


Do debaty porozmawiajmy o… kompetencjach w kulturze zaproszone zostały:

Dominika Kawalerowiczdyrektorka Wrocławskiego Instytutu Kultury, koordynatorka wielu projektów i inicjatyw kulturalnych, posiada doświadczenie w programach stypendialnych i badaniach kompetencji  w kulturze, była związana Biurem ESK 2016 we Wrocławiu.

Agata Etmanowiczprezeska Fundacji Impact i współzałożycielka Fundacji Polska Bez Barier. Całe zawodowe życie związana z sektorem kultury – w różnych rolach i z różnych perspektyw. Była producentką, realizatorką, koordynatorką, czy kuratorką projektów mniejszych i lokalnych oraz międzynarodowych. Zajmowała się także polityką kulturalną – zarówno lokalnie oraz na poziomie UE, a przez parę lat negocjować z ramienia Polski w Radzie Unii Europejskiej.

dr Zofia Dworakowskazajmuje się badaniem różnych form uczestnictwa w kulturze, sztuką społecznie zaangażowaną oraz problematyką aktywnych badań jakościowych. W latach 2009-2019 kierowała specjalizacją Animacja Kultury, koordynatorka wielu projektów społeczno-artystycznych, kieruje praktycznymi studiami magisterskimi Sztuki społeczne oraz Studiami Podyplomowymi „Pedagogika teatru”.

Monika Boryckabadaczka trendów, analityczka innowacji, założycielka i CEO TrendRadar, pod szyldem którego przybliża wiedzę o przyszłości i trendwatchingu. Pomaga firmom i organizacjom zrozumieć przyszłość i przygotować się na nadchodzące zmiany. Wykładowczyni, opiekunka merytoryczna studiów Trendwatching & Future Studies na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Przez ponad 13 lat pracowała w zespołach digitalowych największych ogólnopolskich stacji telewizyjnych, gdzie zajmowała się m.in. trendwatchingiem, a także analizą i wdrażaniem innowacji.

Antonina Zarzykaprzedstawicielka Narodowego Centrum Kultury, odpowiedzialna za dział szkoleń i profesjonalizacji.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się