W piątek rozpocznie się Festiwal Ludzie Książki w Poznaniu

W piątek rozpocznie się Festiwal Ludzie Książki w Poznaniu

W piątek rozpocznie się Festiwal Ludzie Książki w Poznaniu

Udostępnij

 Druga edycja organizowanego przez Bibliotekę Raczyńskich w Poznaniu Festiwalu Ludzie Książki odbędzie się już w najbliższy piątek i sobotę – 9 i 10 czerwca.

 

Festiwal Ludzie Książki to okazja do spotkania z autorami, wydawcami i lepszego poznania świata książki. W roku Wisławy Szymborskiej ramach festiwalu odbędą się dwa spotkania z Michałem Rusinkiem, podczas których uczestnicy będą mieli okazję porozmawiać nie tylko o noblistce, ale także o słowach i o tym, co szalik ma wspólnego z poezją. Innym gościem będzie także Sławek Gortych, autor kryminałów, który szturmem wdarł się na rynek książki. 

Poza tym uczestnicy imprezy będą mieli okazję spotkać się z wydawcami, zwiedzić Bibliotekę Raczyńskich oraz posłuchać muzyki Fryderyka Chopina i Ferenca Liszta.

Program festiwalu:

9 czerwca (piątek)

godz. 17.00 Biblioteka Raczyńskich Filia Sztuki, sala 5
Spotkanie ze Sławkiem Gortychem
Sławek Gortych, dentysta i wielbiciel Karkonoszy, będzie gościem spotkania o górach, kryminałach i debiucie. Pierwsza część karkonoskiej serii kryminalnej, czyli „Schronisko, które przestało istnieć” zdobyła tytuł Książki Roku 2022 w plebiscycie portalu Lubimy Czytać w kategorii Debiut, a kolejna „Schronisko, które przetrwało” ukazała się w kwietniu. O pisaniu, górach i stomatologii z autorem porozmawia Franciszek Walerych.

godz. 19.00 Biblioteka Raczyńskich, sala 1
Spotkanie z Michałem Rusinkiem
Michał Rusinek – literaturoznawca, tłumacz, felietonista, autor książek poważnych i mniej poważnych, członek plemienia przyborian, były sekretarz Wisławy Szymborskiej i prezes jej Fundacji, opowie m.in. o słowach i poezji. Rozmowę poprowadzi prof. Joanna Maleszyńska.

10 czerwca (sobota)

godz. 11.00 Biblioteka Raczyńskich Filia Sztuki, sala 5
Spotkanie z Michałem Rusinkiem – „Szalik” (spotkanie dla dzieci)
Kim była mała Ichna zanim stała się noblistką Wisławą Szymborską? Czy ktoś przewidział jej literacką przyszłość? Skąd brała pomysły na wiersze? I czym w ogólne jest poezja? O tym porozmawiamy z Michałem Rusinkiem, sekretarzem Wisławy Szymborskiej i autorem wielu książek, w tym wierszy dla dzieci. Spróbujemy też napisać wiersz. Może odkryjemy jakiś wielki literacki talent? Zapraszamy na spotkanie wokół książki „Szalik. O Wisławie Szymborskiej dla dzieci” wydanej w Roku Szymborskiej przez Wydawnictwo Zygzaki.

godz. 14.00, zbiórka w holu w nowej części Biblioteki Raczyńskich
Spacer architektoniczny
Zapraszamy na spacer po budynku, podczas którego opowiemy o historii biblioteki, przemianach, jakie przechodził jej gmach oraz zrealizowanych i niezrealizowanych wizjach jego rozbudowy. Obowiązują zapisy: zapisy@bracz.edu.pl i tel. 61 885 89 55 (od 8.00 do 16.00 od poniedziałku do piątku).

godz. 16.00 Biblioteka Raczyńskich Filia Sztuki, sala 5
Czy wydawcy są jeszcze potrzebni? Panel
Czy wydawanie książek to biznes czy odpowiedzialność za kształtowanie rynku i gustu literackiego? Czy i jak zmienia się perspektywa wydawcy i autora w erze Wattpada i self-publishingu? Między innymi o tym porozmawiamy podczas panelu, który poprowadzi Katarzyna Kamińska dyrektor Biblioteki Raczyńskich z wydawniczym doświadczeniem.

godz. 18.00 Biblioteka Raczyńskich Filia Sztuki, sala 5
Recital romantyczny F. Chopin i Fr. Liszt. Jakub Dera – fortepian
Zapraszamy na recital fortepianowy w wykonaniu laureata wielu międzynarodowych konkursów wykonawczych Jakuba Dery. Program wieczoru wypełni muzyka dwóch wielkich romantyków – Fryderyka Chopina i Franciszka Liszta, zabrzmią m.in. polonezy i preludia.

źródło: Biblioteka Raczyńskich


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się