"Kronika wypadków miłosnych" w Czwórce

"Kronika wypadków miłosnych" w Czwórce

"Kronika wypadków miłosnych" w Czwórce

Udostępnij

Od 1 do 30 listopada o godz. 10.45 w Czwórce będzie można usłyszeć „Kronikę wypadków miłosnych". Powieść Tadeusza Konwickiego w adaptacji Teatru Polskiego Radia przeczyta Grzegorz Kwiecień – aktor Teatru Narodowego w Warszawie.

Powieść Tadeusza Konwickiego „Kronika wypadków miłosnych” to wzruszający melodramat. Historia pary maturzystów i ich pierwszego wielkiego uczucia, umiejscowiona latem 1939 roku na Litwie, jest nostalgiczna, choć niepozbawiona pikanterii i humoru. „Kronikę” spopularyzował film Andrzeja Wajdy, którego premiera odbyła się w 1986 roku. W Czwórce będzie można wysłuchać adaptacji Teatru Polskiego Radia, którą zaprezentuje Grzegorz Kwiecień.

Audycja „Stacja kultura” nadawana jest w Czwórce od poniedziałku do czwartku od godz. 10.00 do godz. 12.00 oraz w piątek od godz. 10.00 do godz. 11.00. Jej prowadząca, Kasia Dydo, przez dwie godziny sprawdza, czym żyje miasto, buszuje po Internecie w poszukiwaniu ciekawych wydarzeń i imprez, a na długie jesienne wieczory poleca seriale, od których niełatwo się oderwać. Kwadrans przed godz. 11.00 w Czwórce można usłyszeć znaną powieść w interpretacji najlepszych polskich aktorów. Do tej pory były to m.in. „Bajki Robotów” Stanisława Lema „Proces” Franza Kafki czy opowiadanie „Panny z Wilka” Jarosława Iwaszkiewicza.

Czwórka Polskie Radio dostępna jest w Internecie na czworka.online, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz Android przez nową aplikację Polskie Radio.

Polskie Radio, jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada cztery ogólnopolskie Programy – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikację i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców. Portal polskieradio.pl publikuje najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata, udostępnia serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się