"Narcyz i Złotousty"  Hessego - premiera kinowa

"Narcyz i Złotousty" Hessego - premiera kinowa

"Narcyz i Złotousty" Hessego - premiera kinowa

Udostępnij

Ekranizacje książek zawsze cieszą, bo pozwalają na odbiór ulubionych lektur na zupełnie nowym poziomie percepcji. Nie inaczej jest w przypadku adaptacji filmowej powieści Hermanna HessegoNarcyz i Złotousty”, która już za dwa dni, 22 października trafi do kin. Z niecierpliwością czekamy na moment, kiedy będziemy mogli skonfrontować nasze wyobrażenia z dziełem niemieckich twórców.

Przy okazji przypominamy edycję „Narcyza i Złotoustego” wydaną nakładem Media Rodzina wraz z innymi tytułami noblisty, które pojawiły się w naszej kolekcji dzieł zebranych pisarza.

Hermann Hesse, Narcyz i Złotousty

 ISBN: 978-83-8008-523-7

Przekład: Marceli Tarnowski

Format: 125 x 195 mm

Liczba stron: 464

Rodzaj oprawy: twarda

Cena det.: 39 zł

Nota o książce:

Niesamowita historia przyjaźni ascetycznego mnicha z bezdomnym rzeźbiarzem. Narcyz reprezentuje świat duchowości. Uważa, że równowagę wewnętrzną można osiągnąć tylko w klasztorze, gdzie zapomina się o istnieniu świata na zewnątrz. Przeciwnego zdania jest Złotousty, który powraca do klasztoru po tym, jak uciekł z niego wiele lat wcześniej. Podczas wędrówki po świecie doświadczył wiele smutków i radości, a natchnieniem dla jego twórczości były przygody miłosne. Przeniesienie akcji książki do średniowiecza umożliwia autorowi przekazanie czytelnikowi pewnej prawdy. Losy bohaterów stają się bowiem punktem wyjścia do ukazania odwiecznego konfliktu duchowości ze zmysłowością oraz poszukiwania osobistej drogi do szczęścia każdego człowieka.

Pozostałe tytuły w serii:

 Audiobooki:

  

 

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się