Kryzys likwiduje papier. Polska Press zamyka lokalne tygodniki

Kryzys likwiduje papier. Polska Press zamyka lokalne tygodniki

Kryzys likwiduje papier. Polska Press zamyka lokalne tygodniki

Udostępnij

 Grupa Polska Press zamknęła z końcem ubiegłego roku kilkadziesiąt swoich lokalnych tygodników. Ich redakcje przeniosły się do internetu.

Wydająca jeszcze niedawno ponad 100 tygodników lokalnych Polska Press Grupa w ubiegłym roku miała ich już 94, a wraz z końcem 2022 roku zamknęła kilkadziesiąt z nich. Mowa nawet o ponad 30 tytułach – donoszą Wirtualne Media. – W Wielkopolsce z końcem roku zniknęło 90 proc. takich wydawnictw – poinformował anonimowo Wirtualne Media jeden z dziennikarzy Polska Press z tego regionu.

Z powodu trudnej sytuacji na rynku problemy mają również mali, niezależni wydawcy. W ostatnich miesiącach z rynku zniknęło kilka niezależnych tygodników z tradycjami, jak choćby „Czas Chojnic”, „Gazeta Jędrzejowska”, a ostatnio wydawane od 65 lat „Nowiny Jeleniogórskie”

Z kolei zniknęły z papieru i przeniosły się do internetu m.in. „Fakty Jasielskie”, „Nowiny Podlaskie”, „Panorama Kłodzka” czy „Nowiny Sokólskie”.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się