Książka dla dzieci o koronawirusie światowym hitem

Książka dla dzieci o koronawirusie światowym hitem

Książka dla dzieci o koronawirusie światowym hitem

Udostępnij

Wydana przez brytyjską oficynę Nosy Crow książka Kate Wilson i Elizabeth Jenner „Koronawirus: Książka dla dzieci” z ilustracjami Axela Schefflera została pobrana ponad 700 000 razy.

Nosy Crow podało, że książeczka jest już tłumaczona na 44 języki i, zgodnie z zastrzeżeniem wydawcy, wydawnictwa udostępnią ją bezpłatnie korzystając z licencji Creative Commons, tak, aby każdy mógł umieścić na swojej stronie link do książki.

Książka została napisana przez Kate Wilson, współzałożycielkę wydawnictwa Nosy Crow, Elizabeth Jenner, autorkę książek dla dzieci i redaktorkę działu literatury faktu w wydawnictwie Nosy Crow, oraz Nię Roberts, która jest szefem działu graficznego w wydawnictwie. Zilustrował ją Axel Scheffler, znany z ilustracji do takich książek jak Gruffalo, Dziecko Gruffalo czy The Whale and the Snail, stworzonych wspólnie z pisarką Julią Donaldson.

Wydawnictwo przygotowało także audiobooka w interpretacji aktora Hugh Bonneville'a (Downton Abbey, Notting Hill, Paddington, Mary Shelley's Frankenstein), który dostępny jest w App Store w aplikacji CloudAloud, poświęconej promowaniu umiejętności czytania i pisania wśród dzieci.

„Koronawirus: Książka dla dzieci” przy pomocy klarownego języka wyjaśnia czym jest wirus, jak się go łapie, co się dzieje, gdy jest się chorym, dlaczego miejsca, do których zwykle chodzą dzieci, są zamknięte, jak to jest utknąć w domu, co dzieci mogą zrobić, aby w tym trudnym czasie pomóc bliskim, oraz „co będzie dalej”.

Książkę można znaleźć pod tym adresem.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się