Wojciech Chmielarz i Ziemowit Szczerek zdradzą kulisy powstawania nowych powieści

Wojciech Chmielarz i Ziemowit Szczerek zdradzą kulisy powstawania nowych powieści

Wojciech Chmielarz i Ziemowit Szczerek zdradzą kulisy powstawania nowych powieści

Udostępnij

Początek maja będzie obfitował w głośne literackie premiery. 6 maja do księgarni trafią dwie wyczekiwane książki – „Wyrwa” Wojciecha Chmielarza oraz „Cham z kulą w głowie” Ziemowita Szczerka.

Obaj autorzy w nadchodzącym tygodniu spotkają się z fanami online w wirtualnym studiu Empiku, gdzie od kilku tygodni odbywają się spotkania autorskie. Pisarze zdradzą, co inspirowało ich w trakcie pracy nad nowymi powieściami oraz udzielą odpowiedzi na pytania publiczności zadawane w komentarzach. Transmisje na żywo 5 i 7 maja o godz. 18:00 na stronie Facebook.com/Empikcom.

Czy na pewno znasz swoich najbliższych?

Wojciech Chmielarz to obecnie jeden z najpoczytniejszych polskich pisarzy. Autor znakomicie przyjętej „Rany” i zekranizowanego przez CANAL+ „Żmijowiska” powraca z nowym thrillerem psychologicznym. I choć od wydania ostatniej powieści minął zaledwie rok, informacja o dacie premiery „Wyrwy” (Wydawnictwo Marginesy) odbiła się szerokim echem wśród czytelników. W dorobku pisarza znalazły się już dwa cykle, jednak najnowsza książka nie stanowi części żadnego z nich, lecz odrębną całość. „Wyrwa” opowiada o mężczyznach, którzy kochali tę samą kobietę i którzy będą musieli zmierzyć się z tajemnicą jej śmierci. Jak przyznaje sam pisarz, fascynuje go to, jak wiele masek zakłada człowiek – kim innym staje się wśród bliskich, a kim innym w kontakcie z obcymi. W oczekiwaniu na premierę wielbiciele prozy autora mogą wysłuchać oryginalnej produkcji Empik Go pt. „Wyrwa. Historia Ułana”  – swoistego prologu do nowej powieści.
We wtorek 5 maja o godz. 18:00, dzień przed wydaniem nowej książki, mistrz thrillerów psychologicznych opowie o pracy nad historią i zdradzi, czego po jego najnowszej opowieści mogą spodziewać się czytelnicy. Rozmowę, tłumaczoną również na język migowy, poprowadzi Weronika Wawrzkowicz.
 

Świat, w którym Warszawy nigdy nie zburzono

Dzień po premierze książki, 7 maja o godz. 18:00, w wirtualnym studiu Empiku pojawi się Ziemowit Szczerek, laureat Paszportu „Polityki” za rok 2013, dwukrotnie nominowany do Nagrody Literackiej Nike. Autor pozostanie do dyspozycji czytelników, którzy będą mogli zadawać pytania oraz podzielić się pierwszymi czytelniczymi wrażeniami. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge. Na spotkaniu obecny będzie tłumacz migowy.
Tym razem Szczerek zaskoczy brawurową powieścią utrzymaną w klimacie noir „Cham z kulą w głowie” (Wydawnictwo Znak), opartą na przewrotnym pomyśle – drugiej wojny światowej nie było. Warszawa nigdy nie została zniszczona, a dzisiaj pod łukami triumfalnymi spacerują Polacy, Żydzi i Ukraińcy. Ale teraz to miasto, które nie przegrało, spływa krwią. Ulica szepcze o Kubie Hieroglifie i spisku tajnych stowarzyszeń. Kolejne trupy bez głów walają się po ulicach, a świat pogrąża się w chaosie. Trwa wojna na wszystkich szczeblach,  w mieście rozprzestrzenia się nienawiść podsycana przez namiętność. A w tle ulubiony temat pisarza – wielka historia.
Ziemowit Szczerek jak nikt potrafi obnażyć narodowe przywary i dotrzeć do samej tkanki zbiorowej tożsamości. Rok temu wydał głośny reportaż poświęcony obecnej sytuacji na Węgrzech – „Via Carpatia. Podróże po Węgrzech i Basenie Karpackim”. I choć tym razem pisarz powraca do fikcji literackiej, jego powieść odważnie wydobywa na powierzchnię to, co dręczy polskie sumienie.
 
 
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami pod linkiem:   

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się