Książka najlepszym prezentem dla babci i dziadka

Książka najlepszym prezentem dla babci i dziadka

Książka najlepszym prezentem dla babci i dziadka

Udostępnij

Niedawno przeprowadzone badania wskazują, że książka jest najlepszym prezentem dla babci i dziadka. Ta informacja może się szczególnie przydać teraz, bo już w ten weekend obchodzimy dzień babci i dzień dziadka

Co lubią babcie i dziadkowie

Niedawno przeprowadzone badania potwierdzają, że książka to najlepszy prezent. Prawie połowa ankietowanych babć i dziadków odpowiedziała, że już otrzymuje lub chciałaby otrzymywać literackie upominki. Aż 94% z nich przyznaje, że książka to zawsze trafiony podarunek. Ale niektórzy marzą o locie balonem...



W badaniu zleconym przez Empik wzięło udział kilkaset osób powyżej 55. roku życia posiadających wnuki. Okazuje się, że aż 1/3 z nich w wolnym czasie czyta, a 47% już otrzymuje lub chciałoby otrzymywać książki. Niektórzy ankietowani tłumaczyli, że kiedyś czytali dużo, a teraz wzrok nie pozwala im na długie wieczory z lekturą. Dlatego poza tradycyjną papierową formą, przy zakupie prezentu, warto wziąć pod uwagę także audiobooki, które czyta lektor i ebooki, w których można powiększyć czcionkę.

Większość badanych babć i dziadków wskazała, że najbardziej lubi czytać książki historyczne, kryminały, biografie i romanse. Przy wyborze konkretnego tytułu najlepiej kierować się zainteresowaniami dziadków. Choć czasem trudno je określić, to lepiej postawić na sprawdzone lektury, niż pójść na łatwiznę, kupując słodycze czy alkohol, bo co dziesiąty ankietowany jest niezadowolony z takiego upominku. Najnowsza książka Grocholi, Bondy czy Twardocha albo komentowana przez wszystkich blogerów książka kucharska sprawią większą radość niż litr witamin w płynie. Warto też rozważyć bilety do teatru lub kina, ponieważ aż 1/4 babć i dziadków chętnie skorzystałaby z takiego prezentu – najlepiej w towarzystwie wnuka.

Inspiracji warto szukać w rozmowie z dziadkami. Ich zainteresowania mogą zaskoczyć. Empik przeprowadził wywiady ze stałymi bywalcami Dancingów Międzypokoleniowych – paniami Stanisławą i Wiesławą oraz panami Maciejem i Erykiem. Seniorzy mówią o swoich pasjach i podkreślają, że imprezowanie ma się we krwi, a dobra zabawa nie ma nic wspólnego z metryką.

Rozmowy z seniorami: https://www.youtube.com/watch?v=1eF68ofq-BQ 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha
Agniechna
Małgorzata Mossakowska-Górnikowska to kolejna wyjątkowa pisarka. Jako absolwentka dziennikarstwa autorka odznacza się doskonałym stylem. „Pani Nela z Saskiej Kępy” to tytuł pozycji, którą debiutowała autorka. Ta fabularyzowana opowieść urzekła Czytelników. Docenili oni świetnie opowiedzianą historię życia Anieli Bińkowskiej. Niezwykłej kobiety, która z Łodzi przeniosła się do Warszawy, by właśnie tu rozpocząć życie. Co więcej, książka uwydatnia dzieje Saskiej Kępy. Dzielnicy, która zmieniała się od czasów przedwojennych, poprzez okres okupacji i lata powojenne. Małgorzata Mossakowska-Górnikowska zmierzyła się także z literacką fikcją. Dzięki temu do rąk Czytelników trafił „Mroczny spadek”. Ta książka przykuwa uwagę i trzyma w napięciu do ostatniej strony.

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się