„Książką połączeni – dyskusja o roli czytania w życiu dziecka”,

„Książką połączeni – dyskusja o roli czytania w życiu dziecka”,

Książką połączeni – dyskusja o roli czytania w życiu dziecka

Udostępnij

Zapraszamy na organizowane przez Instytut Książki spotkanie „Książką połączeni – dyskusja o roli czytania w życiu dziecka”. Wydarzenie odbędzie się w ramach 8. Warszawskich Targów Książki, 19 maja 2017 o godz. 17.00 w sali Londyn B.

Z zaproszonymi gośćmi porozmawiamy o tym, kiedy zaczyna się czytelnictwo,  jak zbudować więź z dzieckiem poprzez wspólną lekturę oraz jak skompletować czytelniczą wyprawkę na dobry początek. Opowiemy także o fenomenie bookstartów na świecie i najciekawszych inicjatywach proczytelniczych dla najmłodszych.

W spotkaniu udział wezmą:

Agnieszka Błażewicz
– prezes Fundacji Metropolia Dzieci. Z wykształcenia historyk, z zawodu specjalista ds. marketingu on-line i PR. Zaangażowana w projekty społeczne i edukacyjne.  Wolontariusz-nauczyciel nauczania zintegrowanego w Polskiej Szkole w Manchesterze. Po kilku latach na emigracji wróciła z głową pełną pomysłów, które uparcie próbuje wdrożyć w swoim otoczeniu. Od marca 2016 roku kieruje akcją „Z książką na start", dzięki której już prawie 6 tys. dzieci zaczęło korzystać ze zbiorów bibliotek publicznych na Pomorzu.

Jolanta Grzelczyk – politolog, od 2006 kierownik działu promocji w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu, zajmująca się promocją literatury i czytelnictwa; pomysłodawczyni i koordynatorka wielu działań proczytelniczych, m.in. wrocławskiego projektu „Na dobry początek” – pierwszych w Polsce wyprawek czytelniczych dla najmłodszych; obecnie pracownik Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Londynie, gdzie inicjuje i koordynuje projekty promujące czytelnictwo w języku polskim wśród Polaków w UK, w tym m.in. projekt „Czytam po polsku”.

Agnieszka Karp-Szymańska – z wykształcenia filolog polski i menadżer kultury, a także UX Designer, absolwentka podyplomowych studiów Literatura dla dzieci i młodzieży na Uniwersytecie Warszawskim. Od przeszło 10 lat związana z branżą internetową, marketingiem internetowym, ale przede wszystkim tematyką dziecięcą. Współtwórca i prezes zarządu Grupy CzasDzieci.pl, popularnego portalu dla rodziców i dzieci, a także założycielka Fundacji, która ma za zadanie rozszerzyć działalność portalu o akcje na rzecz rozwoju dzieci wykluczonych społecznie. Od 2014 r. członek rady programowej i jeden z producentów ogólnopolskiego Festiwalu Literatury dla Dzieci.

Dominika Żukowska – antropolożka współczesności i wydawczyni z pasją. Od 2103 roku prowadzi niezależne wydawnictwo Poławiacze Pereł publikujące piękne i mądre książki dla dzieci i młodzieży.

Dyskusja połączona będzie z promocją broszury „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” opracowanej przez Instytut Książki we współpracy z Polską Sekcją IBBY oraz portalem CzasDzieci.pl. Publikacja powstała, aby ukazać, jak wielki potencjał tkwi w literaturze oraz jak ważny jest czas spędzony na wspólnym czytaniu z dzieckiem już od pierwszych miesięcy jego życia. O korzyściach wynikających z czytania, roli książek w życiu dziecka oraz najciekawszych pomysłach na to, skąd czerpać wiedzę o wartościowych tytułach, napisali dla nas: Michalina Gajewska, Agnieszka Karp-Szymańska i prof. Grzegorz Leszczyński.

Publikację w wersji elektronicznej można pobrać tutaj. Mamy nadzieję, że zawarte w niej propozycje i wskazówki będą zaproszeniem do przeżycia wspaniałej czytelniczej przygody!

Ostatnie minuty spotkania poświęcimy, aby podzielić się efektami pierwszej edycji naszego konkursu TRZY/MAM/KSIĄŻKI na projekt czytelniczej wyprawki dla dzieci w wieku 0-3 lata.  Zaprezentujemy też zwycięski „trójpak” Joanny Merkurii Czerwińskiej – laureatki tegorocznej edycji konkursu


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się