Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY po raz 32

Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY po raz 32

Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY po raz 32

Udostępnij

Polska Sekcja IBBY ogłasza trzydziestą drugą edycję konkursu Książka Roku. W tegorocznej edycji pojawi się nowa kategoria „Dziecko jest najważniejsze”, której fundatorem jest Fundacja Przyjaciółka.

Nagroda w kategorii specjalnej przyznawana jest dla  twórcy/autora/autorów/wydawcy książek (tekstów literackich, książek obrazkowych lub komiksów) o tematyce związanej z adopcją, rodzicielstwem zastępczym (rodziny zastępcze) oraz instytucjonalną pieczą zastępczą (placówki opiekuńczo-wychowawcze: domy dziecka lub rodzinne domy dziecka itp.), opublikowanych w ciągu ostatnich 10 lat (czyli od 2009 do 2019).

W konkursie przyznane zostaną także tradycyjnie nagrody w kategorii „literackiej”, „graficznej” i „za upowszechnianie czytelnictwa”.

Laureatów wyłoni jury w składzie:

– jury literackie – Maciej Skowera (przewodniczący), Justyna Deszcz-Tryhubczak, Joanna Żygowska

– jury graficzne – Joanna Olech (przewodnicząca), Grażka Lange, Tomasz Broda.

Laureata w kategorii upowszechnianie czytelnictwa wyłoni Zarząd Główny PS IBBY spośród osób lub instytucji nominowanych przez honorową Kapitułę, w skład której wchodzą zwycięzcy kategorii upowszechnianie czytelnictwa w konkursach Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY w latach 2016-2018.

Konkurs Książka Roku 2018 Polskiej Sekcji IBBY został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Promocja czytelnictwa.

Szczegółowe informacje: http://www.ibby.pl/?p=5847


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się