Książkomaty, ferie i książkowe bingo

Książkomaty, ferie i książkowe bingo

Książkomaty, ferie i książkowe bingo

Udostępnij

W nowy rok poznańska biblioteka Raczyńskich weszła dziarskim krokiem, który prowadzi w stronę książkomatów. 9 książkomatów Biblioteki Raczyńskich stanęło już na poznańskich ulicach (stan na 5.01.22). Do końca stycznia będą zamontowane dwa pozostałe. 11 książkomatów zapewni możliwość korzystania z oferty Biblioteki nowym i dotychczasowym czytelnikom w tych częściach Poznania, gdzie brakuje jej placówek.

Za kilka dni zacznie się testowanie urządzeń, szkolenie bibliotekarzy i sprawdzanie procedur. Czytelnicy będą mogli korzystać z książkomatów po połowie marca. Wtedy też pojawią się dokładne instrukcje i zasady korzystania z urządzeń, które pozwolą wypożyczać i oddawać książki tym, którzy nie zawsze mają bibliotekę po drodze.

Książkomaty nie są usytuowane bezpośrednio przy bibliotecznych filiach (tak, jak to jest w innych miastach), ale tam, gdzie mieszkańcy mają słabszy dostęp do filii bibliotecznych. Lokalizacje książkomatów to miejsca licznie odwiedzane przez mieszkańców,  na przykład pętle tramwajowe lub okolice supermarketów.

W każdym z urządzeń są 93 skrytki na książki, w skrytce można umieścić kilka publikacji. Niebawem rozpocząć się ma testowanie urządzeń, szkolenie bibliotekarzy i sprawdzanie procedur.

Czytelnicy będą mogli korzystać z książkomatów po połowie marca. Wtedy też pojawią się dokładne instrukcje i zasady korzystania z urządzeń, które pozwolą wypożyczać i oddawać książki.

Filmik: https://www.youtube.com/watch?v=zgHPWAaquno&t=2s

Ferie zimowe tuż tuż, zatem Biblioteka zaprasza do udziału w  bezpłatnych zajęciach w naszych filiach.  Na młodszych czytelników Biblioteki czekają Zimowe opowieści tajemniczej treści, czyli zajęcia literackie i plastyczne prowadzone przez nasze filie dziecięce (szczegóły: http://www.bracz.edu.pl/event/zima-z-ksiazka/)  oraz  ferie komputerowe, na które zapraszają  Filia Naramowicka (od pon. do pt.10.30-13.30) i Filia 59 na Dębcu (od pon. do pt. 11.00-14.00) (informacje o zapisach:  http://www.bracz.edu.pl/event/ferie-komputerowe-w-filii-naramowickiej-i-filii-59/).


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się