Księgarnia na Placu Kościuszki 10 w Bytomiu ma zostać zamknięta.

Księgarnia na Placu Kościuszki 10 w Bytomiu ma zostać zamknięta.

Księgarnia na Placu Kościuszki 10 w Bytomiu ma zostać zamknięta.

Udostępnij

Historia księgarni sięga lat przedwojennych, pozostawała wówczas w rękach prywatnego właściciela. Po wojnie stała się jedną z placówek katowickiego P.P. „Dom Książki”, w jej ofercie znajdowały się głównie książki techniczne

Dla mnie bardzo smutna wiadomość. Pewnie wielu z Was już wie... Księgarnia na Placu Kościuszki zamyka się... Dla mnie nieodłączny element Bytomia - była przez całe moje życie.  Teraz ma już jej nie być... - przekazał mieszkaniec Bytomia.

Księgarnia jest najdłużej działającą w mieście. Najprawdopodobniej została założona w latach 60. XX wieku. Dowód znajdziemy na archiwalnych zdjęciach strony Fotopolska. Oprócz sentymentu historycznego, księgarnia cieszyła się bardzo dobrą renomą wśród mieszkańców. Według opinii Google jest najlepiej ocenianą w Bytomiu. Jej ocena to 4,6 na 5.

"Polecam z czystym sumieniem. Bardzo miła obsługa, profesjonalna. Panie potrafią pomóc w każdej dziedzinie", "Osobiście bardzo polecam, kupuję materiały modelarskie i jestem zadowolona. Duży wybór, świetna jakość i dobre ceny", "Za każdym razem jak jestem w Bytomiu to znajduje tu coś dla siebie. Polecam hobbystom techniki" - czytamy w komentarzach.

Jak udało się nam dowiedzieć, księgarnia zostanie zamknięta wraz z końcem tygodnia, czyli w sobotę, 23 grudnia.

źródło:https://www.eska.pl

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się