Kujawsko – Pomorski Festiwal Książki w Osielsku zaprasza wydawców i czytelników

Kujawsko – Pomorski Festiwal Książki w Osielsku zaprasza wydawców i czytelników

Kujawsko – Pomorski Festiwal Książki w Osielsku zaprasza wydawców i czytelników

Udostępnij

Od 14 do 16 października w hali GOSiR w Osielsku odbędzie się Kujawsko–Pomorski Festiwal Książki. Składać się będzie z siedmiu paneli dyskusyjnych, prelekcji tematycznych oraz targów książki. Pierwsza edycja odbyła się w październiku 2021 roku.

W tym roku Kujawsko-Pomorskie Targi Książki po raz kolejny odbędą się w Osielsku. Zmianie ulegnie jednakże niemal wszystko. Tym razem targi są jednym z elementów Kujawsko–Pomorskiego Festiwalu Książki. Oprócz targów w jego skład wchodzą jeszcze prelekcje i spotkania z autorami oraz siedem paneli dyskusyjnych. W ich trakcie zaproszeni goście będą dyskutować nad stanem czytelnictwa w Polsce i jego przyszłością. Wspólnie zastanowią się czy książka drukowana nadal ma sens, czy w dobie postępującej cyfryzacji naszego życia czytelnicy skłonią się bardziej ku cyfrowym możliwościom czytania za pomocą różnych nośników elektronicznych.

Ciekawie zapowiada się panel dyskusyjny zatytułowany „Kryminał po bydgosku”. Jak zapowiadają organizatorzy wezmą w nim udział poczytni autorzy kryminałów z całego kraju. W kolejnych panelach mowa będzie o komiksach historycznych czy też książkach wydawanych przez muzea. W Bydgoszczy mamy doskonały przykład Muzeum Wojsk Lądowych, prowadzące prężną działalność wydawniczą.

„W zeszłorocznym wydarzeniu udział wzięły 34 wydawnictwa, głównie z naszego województwa, ale również z innych rejonów Polski. Dodatkowo obecnością zaszczyciło nas aż 16 autorów książek. W tym roku oczywiście liczymy na więcej wydawnictw, jak i większą ilość autorów. Ze wstępnych ustaleń już wiemy, że ten zamysł uda się nam zrealizować. Teraz wszystko już tylko w gestii czytelników, którzy mam nadzieję licznie nas odwiedzą” – mówi Krzysztof Drozdowski, pomysłodawca Kujawsko–Pomorskich Targów Książki.

Ze względu na ilość zgłaszających się wydawnictw Festiwal Książki zostanie przeniesiony do hali GOSiR w Osielsku, znajdującej się tuż przy Szkole Podstawowej. Uroczyste otwarcie Festiwalu nastąpi 14 października. Natomiast reszta prelekcji i paneli dyskusyjnych, wraz z targami książki, odbywać się będzie w kolejne dwa dni czyli 15 i 16 października.

„W okresie popularności seriali i filmów takich jak >>Władca Pierścieni<< czy >>Gra o tron<< chcemy też by jeden panel dyskusyjny był poświęcony właśnie książkom o tematyce fantastycznej. Nazwaliśmy go zresztą bardzo podobnie do jednego z popularniejszych filmów z uniwersum Harrego Pottera czyli >>Fantastyczne książki i jak je znaleźć?<<” - dodaje Drozdowski.

Organizatorzy szykują również kilka niespodzianek. Jedną z nich będzie przyjazd na Festiwal jednego z poczytniejszych pisarzy historycznych - Sławomira Kopra, który weźmie udział w spotkaniu autorskim. Będzie również benefis 10-lecia pracy autorskiej jednego z organizatorów. Poza terenem hali usytuowany zostanie obóz wojskowy stworzony przez członków grup rekonstrukcyjnych. Będzie również bazarek z przedmiotami umownie nazwanymi „militarnymi”.

Chociaż do rozpoczęcia targów zostało zaledwie kilkanaście, chętni wydawcy nadal mogą zgłaszać swoje wydawnictwa do uczestnictwa w wydarzeniu. Wszyscy mają zagwarantowane stoisko wydawnicze oraz nocleg w hotelu zupełnie za darmo.

Organizatorami Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Książki są Fundacja Będziem Polakami oraz Fundacja Historyczna im. Mariana Rejewskiego. Współorganizatorami Festiwalu Książki: są Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Osielsku, Gminny Ośrodek Kultury w Osielsku oraz Gminny Ośrodek Sportu i rekreacji w Osielsku. Portale: Nasza Polska, Dziedzictwo Regionu oraz miesięcznik Odkrywca i BookRadio.pl objęły Kujawsko-Pomorski Festiwal Książki patronatem medialnym.

Wójt Gminy Osielsko objął Festiwal patronatem honorowym.

Zdjęcie do pobrania: https://pap-mediaroom.pl/ludzie-i-kultura/kujawsko-pomorski-festiwal-ksiazki-w-osielsku-zaprasza-wydawcow-i-czytelnikow

Źródło informacji: Fundacja „Będziem Polakami"


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się