Drugi Kongres Filozofii Polskiej organizowany przez Uniwersytet Opolski

Drugi Kongres Filozofii Polskiej organizowany przez Uniwersytet Opolski

Drugi Kongres Filozofii Polskiej organizowany przez Uniwersytet Opolski

Udostępnij

W dniach 7-9 października 2022 roku odbędzie się Drugi Kongres Filozofii Polskiej. Organizatorem kongresu jest ponownie Katedra Filozofii w Uniwersytecie Opolskim. Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego jest prof. Grzegorz Francuz, zaś przewodniczącym rady programowej prof. W. Julian Korab-Karpowicz.

Celem kongresu jest badanie i rozwijanie polskiego dziedzictwa filozoficznego. Organizowane co dwa lata wydarzenie jest doskonałą okazją do spotkania i wymiany myśli dla tych wszystkich uczonych, którzy zainteresowani są historią filozofii polskiej i jej stosunkiem do filozofii niemieckiej, angielskiej, francuskiej oraz innych filozofii, a także dla tych, którzy chcą traktować filozofię polską jako myśl żywą i dalej ją rozwijać.

Przewidzianych jest osiem sekcji tematycznych. W kongresie wezmą udział wybitni polscy filozofowie i myśliciele polityczni, min. prof. Anna Brożek, UW; prof. Bogdan Szlachta, UJ; prof. Ryszard Kleszcz, UŁ i prof. Jacek Bartyzel, UMK

Kongres odbędzie się w pięknym pałacu w Orli k. Koźmina Wielkopolskiego. Przewiduje się uczestnictwo osobiste lub alternatywnie za pomocą wideokonferencji.

Lista sekcji tematycznych, program oraz inne informacje znajdują się na stronie internetowej http://kongresfilozofiipolskiej.pl.

KONTAKT:
dr Piotr Leśniak
wiceprzewodniczący komitetu organizacyjnego
tel. kom.: +48 601 958 343
email: piotrlesniak@uni.opole.pl 

Źródło informacji: Uniwersytet Opolski

.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się