Od Dzierżyńskiego do Putina. Służby specjalne w Rosji w walce o dominację nad światem...J. Felsztinski

Od Dzierżyńskiego do Putina. Służby specjalne w Rosji w walce o dominację nad światem...J. Felsztinski

Od Dzierżyńskiego do Putina. Służby specjalne w Rosji w walce o dominację nad światem...J. Felsztinski

Udostępnij

1.10 trafi do księgarń najnowsza książka Jurija Felsztinskiego (autora bestselleru Wysadzić Rosję) pt. "Od Dzierżyńskiego do Putina. Służby specjalne w Rosji w walce o dominację nad światem 1917‒2036."

Nota o książce:

Najnowsza książka Jurija Felsztinskiego i Władimira Popowa opowiada o stopniowym przejmowaniu władzy w Rosji przez służby specjalne – od grudnia 1917 roku, kiedy utworzono WCzK, Wszechrosyjską Komisję Nadzwyczajną, pod kierownictwem Feliksa Dzierżyńskiego, do czasów współczesnych, kiedy w rezultacie niezgodnych z konstytucją działań państwem zaczęła na dobre rządzić Federalna Służba Bezpieczeństwa, a jej dawny dyrektor, Władimir Putin, został wiecznym prezydentem.

Autorzy opisują walkę WCzK/KGB z Komunistyczną Partią Związku Radzieckiego, która toczyła się nieustannie przez dziesiątki lat. W tej walce przewagę zyskiwała raz jedna, raz druga strona, ale w końcu służby bezpieczeństwa odniosły ostateczne zwycięstwo nad partią w 1991 roku. W 2000 roku, kiedy Putin przejął władzę, zdobyły cały kraj. Putin zamierza być prezydentem do 2036 roku – w ten sposób pobije rekord Stalina, który rządził przez 30 lat. Rządy dysponującej bronią jądrową FSB są niezwykle niebezpieczne dla Rosji i całego świata. Czy i ewentualnie jak można wyeliminować to zagrożenie?

Kilka słów o autorze:

Jurij Felsztinski urodził się w 1956 roku w Moskwie. Studiował historię w Moskiewskim Państwowym Instytucie Pedagogicznym. W 1978 roku wyemigrował do USA i kontynuował studia na Brandeis, a następnie Rutgers University, gdzie się doktoryzował. Napisał m.in. opublikowane w Polsce przez REBIS książki Trzecia wojna światowa? Bitwa o Ukrainę (z Michaiłem Stanczewem) i Wysadzić Rosję (z Aleksandrem Litwinienką).

Władimir Popow urodził się w 1947 roku w Moskwie. Od 1972 roku służył w KGB, gdzie zajmował różne stanowiska, m.in. był zastępcą szefa XII grupy V Zarządu (nadzorował współpracę ze służbami bezpieczeństwa „bratnich” krajów Układu Warszawskiego). W październiku 1991 roku został usunięty z KGB w stopniu podpułkownika za odmowę udziału w puczu moskiewskim. W 1996 roku wyemigrował do Kanady.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się