Kulturalne lato w Wiedniu 2021 – sześć tygodni dla kultury

Kulturalne lato w Wiedniu 2021 – sześć tygodni dla kultury

Kulturalne lato w Wiedniu 2021 – sześć tygodni dla kultury

Udostępnij

Podczas festiwalu „Kulturalne lato 2021” cały Wiedeń stanie się sceną - z programem tak różnorodnym jak samo miasto. Po długich miesiącach ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa wiedeńczycy mogą się cieszyć na różnorodny program kulturalny od 3 lipca do 15 sierpnia 2021 r., który sprawi, że słońce wzejdzie - w oczach, w uszach, w sercach. I to za darmo, na terenie całego miasta!

Wiedeń to sztuka, Wiedeń to kultura - nawet w czasach pandemii. W tym roku festiwal „Kulturalne lato” wchodzi do drugiej rundy, jeszcze większy i bardziej zróżnicowany niż w roku ubiegłym. To, czego wielu wiedeńczykom obecnie tak bardzo brakuje, można tego lata przeżyć ponownie: kultura na żywo na otwartej scenie i to za darmo w całym Wiedniu. Już w zeszłym roku stolica Austrii przeciwstawiła się koronawirusowi i 50.000 wiedeńczyków zasiadło na kolorowych leżakach i dało się zainspirować. 

Program od centrum miasta po obrzeża

Od 3 lipca do 15 sierpnia b.r. około 2.000 artystów wystąpi w ponad 40 lokalizacjach - od centrum miasta po jego obrzeża. Zaleją miasto kulturą i lekkością, pewnością siebie i radością życia. Program jest tak różnorodny jak samo miasto. Pop, rock i hip-hop, soul i muzyka klasyczna, taniec, teatr i performance, kabaret, teatr komediowy i improwizowany, odczyty, spoken word i slam poetycki, formaty transkulturowe, partycypacyjne i interdyscyplinarne, współczesny cyrk, teatr lalek i teatr przedmiotu, jazz, folk i songwriting, muzyka elektroniczna i eksperymentalna, austropop, Wiener Lied i muzyka ludowa. W ciągu sześciu tygodni lata kultury jest czas na wszystko: 40 dni, 40 scen, 1.000 punktów programu z udziałem ponad 2.000 artystów.

Spojrzenie za kulisy

Pierwszy przedsmak tego dużego projektu kulturalnego jest już oferowany poprzez różne kanały online. W krótkich filmach wideo wiedeńczycy i artyści świętują powrót kultury do miasta i przyglądają się przygotowaniom od strony kulis. "Rozpoczęte w ubiegłym roku >>Kulturalne lato<< to udany model, który doczekał się naśladowców na całym świecie. Również w Wiedniu możemy ponownie cieszyć się na lato z wieloma atrakcjami kulturalnymi na świeżym powietrzu" - zdradza radna miasta ds. kultury Veronica Kaup-Hasler.

Więcej informacji i aktualny program festiwalu: www.kultursommerwien.at

Zdjęcia do pobrania: https://pap-mediaroom.pl/ludzie-i-kultura/kulturalne-lato-w-wiedniu-2021-szesc-tygodni-dla-kultury

Źródło informacji: Eurocomm-PR


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się