Kwarantanna książek w portugalskiej bibliotece

Kwarantanna książek w portugalskiej bibliotece

Kwarantanna książek w portugalskiej bibliotece

Udostępnij

Biblioteka miejska w portugalskiej gminie Mortagua uruchomiła usługę wysyłki książek do mieszkańców na czas kwarantanny spowodowanej epidemią koronawirusa. Zwrócone przez czytelników książki są kierowane na 30-dniowy pobyt w części biblioteki, do której wejść można tylko w odzieży ochronnej.

Jak informują za pośrednictwem mediów społecznościowych władze gminy Mortagua, powracające od końca marca książki są składane w oddzielone miejsce biblioteki z napisem "Uwaga, możliwy Covid-19". Według portalu Noticias ao Minuto kwarantanna dla zwracanych książek ma trwać w tej położonej na północy kraju bibliotece 30 dni.

W drugiej połowie marca władze biblioteki w Mortagua uruchomiły sekcję o nazwie "Take Away". Jej pracownicy opakowują w folię paczki z kilkoma książkami, kierując je do mieszkańców gminy zarejestrowanych w spisie czytelników.

W związku z wprowadzonym od 18 marca w Portugalii stanem wyjątkowym książki skierowane przez miejską bibliotekę w Mortagua do czytelników mogą pozostać w ich domach do 17 kwietnia, kiedy ma upłynąć czas obowiązkowej kwarantanny w całym kraju.

W ocenie współpracującego z miejską biblioteką w Porto Miguela Monteiro, okres obowiązkowej w Portugalii kwarantanny mogą wielu mieszkańcom tego kraju umilić nie tylko książki w wersji papierowej, ale też liczne audiobooki.

„Jedną z największych w Portugalii kolekcji nagrywanych w wersji audio książek, w tym dzieł polskich autorów w języku portugalskim, ma biblioteka miejska w Porto. Bogaty katalog tej instytucji co miesiąc jest uzupełniany nowościami książkowymi czytanymi przez profesjonalnych lektorów” – powiedział PAP Monteiro.

Do czwartku w Portugalii z powodu Covid-19 zmarło 409 osób. Potwierdzono ok. 14 tys. przypadków zakażenia koronawirusem.

[źródło: PAP, Marcin Zatyka]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się