Xinhua Silk Road: miasto w środkowych Chinach rozpoczyna internetową transmisję na żywo festiwalu kulturowego peonii

Xinhua Silk Road: miasto w środkowych Chinach rozpoczyna internetową transmisję na żywo festiwalu kulturowego peonii

Xinhua Silk Road: miasto w środkowych Chinach rozpoczyna internetową transmisję na żywo festiwalu kulturowego peonii

Udostępnij

W poniedziałek 8 kwietniaw mieście Luoyang w środkowej prowincji Chin Henan rozpoczął się 38. Festiwal Kulturowy Peonii Luoyang. Ze względu na epidemię nowego koronawirusa tegoroczny festiwal rozkwitnie online, dając ludziom w domach możliwość przyłączenia się do obserwatorów zgromadzonych na miejscu.

Wydarzenie było transmitowane na żywo w sieci przez 24 godziny od 10 rano w poniedziałek i objęło 24 rozdziały w 8 sekcjach, prezentując piękną scenerię kwitnących kwiatów w Luoyang, a także obrazując kulturę i historię miasta, naturalną scenerię, zabudowę miejską i miejscową kuchnię.

Transmisja nadawana była ze studio i z miejsca obchodów. Kamery zostały zwrócone w kierunku peonii, a widzowie mogli obserwować rozkwitające pąki w czasie rzeczywistym. Ponadto dziesiątki reporterów udało się do różnych części miasta w celu zaprezentowania bogactwa Luoyang i zapewnienia relacji na żywo.

Widzowie w sieci mogą także oglądać transmisję na żywo z innych malowniczych zakątków miasta, w tym grot Longmen i muzeum Erlitou stolicy Xia.

W ciągu dnia prowadzone były także odczyty poezji. Wieczorem transmitowany był pokaz świateł z holograficznymi projekcjami, a piękne oświetlenie odzwierciedlało urok miasta nocą.

Miasto Luoyang zorganizowało pierwszy festiwal kulturowy peonii w 1983 r., w rok po wytypowaniu peonii na oficjalny kwiat miasta. W mieście znajduje się obecnie wiele ogrodów, w których na powierzchni ponad 220 kilometrów kwadratowych hodowanych jest 1200 gatunków peonii.

Transmisja wydarzenia na żywo objęła transmisję internetową, telewizyjną i interakcję w sieci. Celem transmisji było zaprezentowanie kwitnących peonii, a także kultury i historii miasta, rozwoju gospodarczego i społecznego Luoyang, rosnącego wpływu mediów na festiwal kulturowy peonii i coraz większej popularności miasta. Działania te mają być bodźcem do zwiększenia poziomu turystyki i inwestycji gospodarczych oraz mają stać się fundamentem pod przyciągnięcie większej liczby turystów do Luoyang po epidemii COVID-19.

Transmisja na żywo sponsorowana jest przez wydział promocji komitetu miejskiego Luoyang Chińskiej Partii Ludowej, a realizowana jest przez Centrum Usług Festiwalowych w Luoyang, Biuro Cyfryzacji Miasta Luoyang i stację radiową i telewizyjną Luoyang.

Oryginalne łącze: https://en.imsilkroad.com/p/312585.html

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1142380/Xinhua_Silk_Road.jpg

Źródło: Xinhua Silk Road Information Service

KONTAKT: 

Gao Jingyan

tel. +86 13552905167

Źródło informacji: PR Newswire


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się