Legimi pomaga wydawcom w działaniach antypirackich

Legimi pomaga wydawcom w działaniach antypirackich

Legimi pomaga wydawcom w działaniach antypirackich

Udostępnij

Legimi, prekursor i lider polskiego rynku e-booków i audiobooków w abonamencie, zwiększa zaangażowanie w eliminację nielegalnych źródeł cyfrowych książek. Od stycznia 2020 r. wydawcy udostępniający swoją ofertę w abonamencie otrzymają propozycję objęcia ich tytułów monitoringiem antypirackim.

„Subskrypcja jest jednym z najlepszych rozwiązań, rekomendowanych przez czołową firmę konsultingową Deloitte, w celu ograniczenia popytu na pirackie treści. Legimi jest zaangażowane w tworzenie systemów zabezpieczeń przed nielegalnym kopiowaniem od początku istnienia branży – z naszego systemu znaku wodnego korzysta 9/10 księgarń w Polsce. Obserwując od lat komentarze użytkowników widzimy, że abonament skłania wiele osób do rezygnacji z nielegalnych źródeł pozyskiwania książek. Wkrótce dołożymy do naszej usługi kolejny atut, czyniący ją z perspektywy wydawców jeszcze atrakcyjniejszą i wychodzącą poza standardowe ramy współpracy” – komentuje Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi.

Monitoringiem objęte będą topowe tytuły, które w największym stopniu narażone są na rozpowszechnianie poza legalnym obiegiem. W przypadku twórczości noblistki Olgi Tokarczuk straty sięgają już przeszło 100 tys. pobrań w 2019 roku, bazując wyłącznie na danych publicznie dostępnych w platformach wymiany plików. W takich miejscach, firma dystrybuować będzie bezpłatne fragmenty tytułów z komunikatem zachęcającym do nabycia pełnej, legalnej wersji – tego rodzaju działanie Legimi prowadzi od lat, teraz jednak jego zakres zostanie rozszerzony o nowe platformy wykorzystywane do wymiany książek. Dzięki temu wydawcy zyskają dodatkowego sojusznika w usuwaniu plików z serwisów zajmujących się nielegalnym udostępnianiem treści on-line. Szczegółowe warunki współpracy ustalane będą z partnerami indywidualnie.

Usługa monitoringu i usuwania pirackich kopii będzie kolejnym niestandardowym elementem zacieśniania współpracy z wydawcami i autorami. Legimi od ponad półtora roku, poza dystrybucją e-booków i audiobooków, wdrażaniem nowych rozwiązań e-commerce i prowadzeniem działań promocyjnych opartych na kryterium jakości, a nie ceny, tworzy w strategicznym partnerstwie z WP.pl i Lubimy czytać magazyn Prolog, jedyny taki cotygodniowy program o książkach, tworzony przez polską księgarnię.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się