Podpisanie umowy Legimi z PPMG

Podpisanie umowy Legimi z PPMG

Legimi wchodzi na rynek chiński! Gratulujemy!

Udostępnij

W połowie grudnia w reprezentacyjnych salach Pałacu Prymasowskiego uroczyście zawarta została umowa o współpracy pomiędzy przedstawicielami Phoenix Publishing and Media Group z Nankinu oraz poznańskiej firmy Legimi.

Kooperacja dotyczyć będzie dystrybucji treści elektronicznych (ebooków i audiobooków) wydawców skupionych w Phoenix Group na chińskich platformach Legimi – jednej skierowanej do obywateli Państwa Środka mieszkających w Chinach oraz drugiej, której odbiorcami będą Chińczycy mieszkający zagranicą.

Kluczową postacią ze strony chińskiej jest prezes PPMG Zhou Bin (podpisujący umowę). Po naszej stronie osobą podpisującą był Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi. 

- Dla nas eksport technologii na drugi co do wielkości rynek na świecie to kolejny – po ubiegłorocznej inwestycji w Niemczech – krok w kierunku internacjonalizacji autorskiego modelu dystrybucji treści – deklaruje Mikołaj Małaczyński, prezes i współzałożyciel poznańskiej firmy.

Składający podpis pod umową Zhou Bin, prezes Phoenix Publishing and Media Group, mówił podczas części oficjalnej, że współpraca z Legimi otwiera dla zarządzanej przez niego firmy nowe możliwości rozwoju. Komplementował przy tym polskiego partnera, zwracając uwagę nie tylko na wysokie kompetencje w zakresie stworzonej przez niego technologii, ale także sukces, z jakim firma rozwija go na rodzimym rynku. – Daje nam to wielkie nadzieje na długą, przede wszystkim jednak owocną współpracę, której początku właśnie jesteśmy świadkami – podkreślał.

Obecny na uroczystości Grzegorz Majerowicz, wiceprezes Polskiej Izby Książki, uznał zawarte porozumienie za jedno z ważniejszych wydarzeń w najnowszej historii rynku wydawniczego w Polsce. Wreszcie bowiem to nie Polska jest celem inwestycji wielkich graczy ze świata, ale to nasi przedsiębiorcy na tym świecie inwestują. I to od razu na jednym z najpotężniejszych rynków. – Cieszę się, że mogę być obecny podczas tak doniosłej i ważnej dla nas wszystkich chwili – mówił.

Umowa o współpracy zawarta została w obecności licznej delegacji Phoenix Publishing and Media Group, chińskiej ambasady w Polsce oraz przedstawicieli mediów. Stronę polską reprezentowali m.in. Katarzyna Kaniewska – dyrektor Biura Współpracy z Zagranicą w Krajowej Izbie Gospodarczej, Monika Karpińska-Krystek – wieceprezes Polsko-Chińskiej Rady Biznesu oraz Mariusz Bulski z Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. 

Phoenix Publishing and Media Group (PPMG) zajmuje szóste miejsce w rankingu pięćdziesięciu największych spółek wydawniczych na świecie. W grupie kapitałowej tej spółki znajdują się nie tylko wiodące wydawnictwa chińskie, ale również sieć księgarń i hurtownia książek. Grupa ta jest również właścicielem banku, hoteli i domu aukcyjnego. Więcej informacji na stronie: http://en.ppm.cn/globaloperation.html.

Założona w 2009 roku Legimi to jedna z pierwszych na świecie platform oferujących dystrybucję ebooków i audiobooków w systemie abonamentowym. Wprowadzony przez poznańską spółkę model czytania w chmurze zyskał uznanie czytelników i zaufanie wydawców, dzięki czemu obecnie w katalogu Legimi znajduje się ponad 70 proc. dostępnych na rynku książek elektronicznych. Firma współpracuje z globalnymi liderami w zakresie technologii i komunikacji jak Samsung czy T-Mobile. Jako pierwsza wprowadziła na rynek autorski koncept czytnika za złotówkę. Dowodem uznania dla modelu biznesowego Legimi stało się partnerstwo z funduszami inwestycyjnymi oraz liczne nagrody branżowe. Więcej informacji na stronie: http://biz.legimi.com/

Inf. pras. Poznań, 20.01.2017 r.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się